Desecure DEGİAD Basket Turnuvası’nda kuralar çekildi

Denizli Genç İş İnsanları Derneği’nin bu yıl 6’ncısını düzenlediği kentin en çok takip edilen spor organizasyonlarından biri olan ve bu yıl Pusulam Koleji’nin ev sahipliği yapacağı, Desecure DEGİAD Basketbol Turnuvası’nda kura çekimi yapıldı.

Desecure DEGİAD Basket Turnuvası’nda kuralar çekildi

Denizli Genç İş İnsanları Derneği’nde (DEGİAD) ‘Desecure DEGİAD Basketbol Turnuvası’ heyecanı başladı. DEGİAD’ın bu yıl altıncısını düzenlediği, Denizli’nin en çok takip edilen spor organizasyonlarından biri olan ve Pusulam Koleji’nin ev sahipliği yapacağı DEGİAD Basketbol Turnuvası’nda kura çekimi yapıldı. DEGİAD Sadık Emre Çaputçu Hizmet Binası’nda yapılan çekilişe; Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Merkezefendi Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Veli Deveciler, Yukatel Merkezefendi Basketbol Takımı Baş Antrenörü Zafer Aktaş, Yukatel Merkezefendi Basketbol Takımı Kaptanı Hakan Yapar ve DEGİAD Başkanı Hakan Urhan, organizasyonun ana sponsorlarından Desecure Özel Güvenlik sahibi Cenk Çavuşoğlu, DEGİAD Sosyal Faaliyet Komitesi Başkanı Sinan Salgar, DEGİAD Sosyal Faaliyet Komitesi üyeleri, takım kaptanlarının ve oyuncuları katıldı.

14 TAKIM KATILACAK

14 takımın katılacağı turnuvanın kura çekiminde 7 takımdan oluşan 2 grup belirlendi. Gruplarında her takımın 6 maç yapacağı turnuvada ilk 4’e kalan takımlar, çeyrek final turunda mücadele etmeye hak kazanacak. Ayrıca gruplarda ilk dörde giremeyen takımlar, ‘Dostluk Kupası’ adı altında turnuvaya devam edebilecek.

AÇILIŞ MAÇLARI 9 OCAK'TA

Kura çekimi sonucunda A Grubu: GoodFellas, Y.İ.S, Stark, BASİAD, Oceans, King Brothers ve Pusulam takımlarından oluşurken, B Grubu: Kayınçolar, Herkesefendi, Hangover, Acemi Şansı, Riskymen, Team Attack ve The Eight Men takımlarından oluştu. Turnuva açılış maçları 9 Ocak 2022 Pazar Günü gerçekleştirilecek olup 20 Mart 2022 Pazar Günü final karşılaşması oynanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER