DeSecure DEGİAD Basketbol Turnuvası başladı

Denizli Genç İş İnsanları Derneği’nin bu yıl 6’ncısını düzenlediği ve bu yıl Pusulam Koleji’nin ev sahipliği yapacağı, Desecure DEGİAD Basketbol Turnuvası’nda heyecan başladı.

DeSecure DEGİAD Basketbol Turnuvası başladı

Denizli Genç İş İnsanları Derneği’nde (DEGİAD) ‘Desecure DEGİAD Basketbol Turnuvası’ start aldı. DEGİAD’ın bu yıl altıncısını düzenlediği, Denizli’nin en çok takip edilen spor organizasyonlarından biri olan ve Pusulam Koleji’nin ev sahipliği yapacağı DEGİAD Basketbol Turnuvası’nda ilk maçlar yapıldı.

Turnuvanın açılışında konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Salon çok güzel, heyecanlı, birbirinden değerli takımlarımız var. Hepsi çok azimli ve hepsi çok iddialı. Kurayı birlikte çekmiştik. O heyecan ve enerjiyi, bugün bu salonda sizin desteğinizle birlikte tekrardan görüyor ve hissediyorum. Öncelikle DEGİAD ailesine çok çok teşekkür ediyorum. Artık DEGİAD’ın basketbol turnuvası geleneksel hale geldi. Basketbolu şehrimize sevdirmeleri, gençlere örnek olmaları, iş dünyası için de bu takımlarla birlikte bir birlik ve beraberlik olması çok güzel. Sizlerin desteğiyle Merkezefendi Basketbol takımımız Süper Lig’de. Bu anlamda Merkezefendi Belediyesi olarak nerede basketbol varsa nerede spor varsa bizler de orada olmaya çalışıyoruz. Sevgili Hakan Başkanımıza ve yönetimine bu etkinlik için çok çok teşekkür ediyorum. Sizlerin de katılımı çok önemli. Takımlarımız için bu atmosfer çok önemli. İnşallah bu birlik ve beraberlik devam eder ve bugün başlayan turnuva da bütün takımlarımıza başarılar diliyorum. Kazanan dostluk olsun, kazanan birlik beraberlik olsun, kazanan basketbol olsun” dedi.

Başkan Doğan’ın konuşmasının ardından ilk maçlar başladı. A Grubu’nda; Pusulam-YİS, Stark-Künk Brothers, Oceans-BASİAD takımları karşılaştı. B Grubu’nda ise The Eight Man-Herkezefendi, Hangover-Team Attack ve Riskymen-Acemi Şansı karşılaşmaları yapıldı.

1’inci hafta sonuçları

A Grubu
Pusulam 29 - 60 Yis
Stark 54 - 19 King Brothers
Oceans 36 - 44 Basiad

B Grubu
The Eight Men 50 - 19 Herkesefendi
Hangover 22 - 28 Team Attack
Riskymen 48 - 16 Acemi Şansı

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2022, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER