“DESTEK GELİRSE TAKIMIN ÖNÜ AÇIK”

Denizlispor’un Afjet Afyonspor’u 3-0 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından konuşan Başkan Yardımcısı Taner Atilla ve Futbol Şube Sorumlusu Ali Fırat, galibiyetten dolayı mutlu olduklarını belirttiler.

“DESTEK GELİRSE TAKIMIN ÖNÜ AÇIK”

Afyon’u 3-0’lık net skorla geçen Denizlispor’da kurmaylar maç sonu sevinçliydi. Başkan Yardımcısı Taner Atilla ve Futbol Şube Sorumlusu Ali Fırat, camianın böyle bir galibiyete ihtiyacı olduğuna dikkat çekti.

ATİLLA: “HOCANIN GÜLER YÜZÜ TAKIMA YANSIMIŞ”

“Maç öncesi oyuncuların yüz ifadelerinden galibiyetin geleceğine inanmıştık” diyen Atilla, “ Yücel İldiz dönemi güzel başladı. Biz çocukların yüzünü gördüğümüzde galibiyetin geleceğine inanmıştık. Artık onların yüz ifadelerini ezberledik. İçeri girdiklerinde bu maçı kazanırız demiştim. Çok güzel bir oyunla 3-0 galip geldik. Hocamızın güler yüzü takımada yansımış. Denizlispor’da herkes gülüyor. Herkes mutlu. İnşallah bundan sonra daha güzel olur. İlk yarının bitmesine daha haftalar var. 16 puana ulaştık, iyi bir yerde olduğumuzu düşünüyorum. Yönetim üzerine düşeni yaparsa, şehir üzerine düşeni yaparsa, protokol üzerine düşeni yaparsa, bu çocuklar üzerine düşeni zaten yapıyor, yapacaktır da. Yolun sonu belli.  Bizim oraya kazasız belasız gitmemiz gerekiyor. O otobüsü taşıyabilecek miyiz, iş burada bitiyor” dedi.

FIRAT: “AYAKLARIMIZIN YERE BASMASI GEREKİYOR”

“Kongreden sonra yaşanan sıkıntı süreci hızlı bir şekilde üzerimizden atmamız gerekiyordu” diyen Futbol Şube Sorumlusu Ali Fırat, “Kongreden sonra sıkıntılı bir süreç yaşamıştık. Bu süreci hızlı bir şekilde atlatmamız gerekiyordu. Artık bunlar geride kaldı. Yücel İldiz dönemi 3 puanla başladı. Takım üzerine düşeni yaptı. Bizde yönetim olarak üzerimize düşeni yerine getirebilirsek başarının gelmemesi mümkün değil. Taraftarımızda elinden gelen desteği verdi. Bu galibiyet camiamız için çok önemliydi. Allah yardımcımız oldu. Geride 27 maç var. Ayaklarımızın yere basması gerekiyor, şımarmamamız lazım. Bir maçta şampiyon olunmuyor, küme de düşülmüyor. Emin adımlarla her hafta bu puanları toplamamız gerekiyor. Takımı aşağıya çekecek unsurları yok etmemiz gerekiyor. İnşallah yönetimsel olarak maddi sıkıntılarımızı çözersek,  takımın önü açık… Hedefler haftalık olmalı. Artık önümüzdeki süreci oturup kalkıp Altay’la harcayacağız” diye konuştu.

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER