Dünya Denizlili hakemleri izledi

Denizlili futbol hakemleri İsveç’te düzenlenen ‘GOTHIA CUP The World Youth Cup 2019’ futbol turnuvasına damga vurdu. 116 müsabakada düdük çalan Denizlili hakemler, bu başarılarını bir final, bir de yarı final maçında aldıkları görevle de taçlandırdı.

Dünya Denizlili hakemleri izledi

İsveç’in Göteborg kentinde 75 ülkeden toplam 1686 takımın katılımıyla gerçekleştirilen ‘GOTHIA CUP The World Youth Cup 2019’ sona erdi. Düzenlenen turnuvaya Denizlili hakemler damgasını vurdu. 18 hakem, 1 kafile başkanıyla İsveç’e giden Denizli ekibi, büyük başarıya imza atarak gurur kaynağı oldu.

Turnuva boyunca 116 maçta görev alan Denizlili hakemler, bu başarısını bir final, bir de yarı final maçı yöneterek taçlandırdı. Turnuvada çok kritik maçlarda görev alan hakemler, turnuvanın en önemli kategorisi olan ve geçen senenin şampiyonu “Tiki Taka Academy” nin de olduğu “Elite Group” yarı finalini, ve “G16 Play off A” kategorisi finalini yönetti.

Final maçında Şeyma Haşlak, Harun Öztekin, İbrahim Ethem Potuk, Cihan Yurdagül dörtlüsü görev alırken, yarı finali de Cihan Yurdagül, Harun Öztekin, İbrahim Ethem Potuk, Recep Baysal dörtlüsü yönetti.

ÖZTAN, “BÜYÜK TECRÜBE EDİNDİLER”

Kafile Başkanı Mehmet Öztan, ‘GOTHIA CUP The World Youth Cup 2019’ futbol turnuvası ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Öztan, Denizli ekibinin çok başarılı bir turnuva geçirdiğini ifade ederek, Denizlili hakemlerin tecrübe kazandığını söyledi. Öztan, “Turnuvaya uzun zamandır planlı bir şekilde hazırlandık, hakemlerimiz çok donanımlı bir şekilde buraya geldi, hepsi çok büyük özveri göstererek hiç dinlenmeden üst üste zorlu maçlara çıktılar. Çıktıkları maçlarda başarılı oldukça daha da kritik maçlar aldık ve çok yoğun bir turnuva geçirdik. Hakemlerimiz çok yoruldular ama değdi. Hepimiz için çok faydalı bir turnuva oldu. Ekibimizi oluştururken hem tecrübeli klasman hakemlerini hem de hakemliğe yeni başlamış genç ve umut vaat eden hakemleri seçtik ve burada da klasman hakemlerinin tecrübelerinden genç hakemlerin de öğrenme isteği ve çalışkanlıklarından faydalanarak başarıya ulaştık. Buraya gelirken zaten donanımlı olan hakemlerimiz burada Amerika’dan Çin’e, Gana’dan Brezilya’ya kadar dünyanın her yerinden takımların maçlarına çıkarak Denizli hakemliğine seviye atlatacak tecrübeler edindiler. Bu tecrübelerimizi yurda döndüğümüzde tüm Denizli camiasına yaymak istiyoruz. Seneye tekrar bu turnuvaya katılmak için İsveç’ten ayrılmadan çalışmalara başladık” dedi.

“BİZE DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Öztan, açıklamalarının devamında kendilerine destek olan herkese teşekkür ederek, “Burada büyük başarılara imza atan ekibimle gurur duyuyorum. Bu turnuvaya katılmamızda büyük emekleri olan Süper Lig hakemlerimiz Ümit Öztürk ve Osman Gökhan Bilir olmak üzere, desteklerinden dolayı derneğimiz ve il hakem kurulumuza, ayrıca dua ve tebriklerinden dolayı da tüm Denizli camiasına şahsım ve ekibim adına çok teşekkür ederim” dedi.

Denizli ekibi kafile 22 Temmuz akşamı yurda dönmüş olacak.

TURNUVAYA KATILAN HAKEMLER

Denizli’den turnuvaya katılan hakemler şöyle; ‘Harun Öztekin, Cihan Yurdagül, Recep Baysal, İbrahim Ethem Potuk, Ertuğrul Duran, Şeyma Haşlak, Mehmet Burak Öztürk, Taner Demirtaş, Mehmet Ayberk İbiş, Tamer Uyar, Tahir Berkay Barlın, Cihan Demirci, Volkan Turan, Hakan Donga, Furkan Abdullah Öztaş, Muhammet Uzuner, Bartu Baş, Burak Dayıoğlu’

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER