Duran; “Ömrümün 4’te 1’ini Mekik’e adadım! Destek yoksa, bende yokum”

26 Mayıs’ta kongreye gidecek olan Kızılcabölükspor’da mevcut başkan Osman Duran, destek verilmemesi durumunda aday olmayacağını açıkladı. Kulübe yakın kaynaklarda çoğunluğun 26 Mayıs’ta sağlanamayacağı, kongrenin 16 Haziran’da yapılacağını açıkladı.

Duran; “Ömrümün 4’te 1’ini Mekik’e adadım! Destek yoksa, bende yokum”

3. Lig’de sezonu 5’inci sırada tamamlayan ve play-off yarı finalinde Esenler Erokspor’a elenerek sezonu kapatan Kızılcabölükspor’da bilinmezlik sürerken, mevcut Başkan Osman Duran’dan ilk açıklama geldi.

“MAHALLE TAKIMI OLARAK YAPILAMA DENİLENİ YAPTIK”

10 yıldır sarı-kırmızılı takımda başkanlık görevini yürüten Osman Duran, hayatının dörtte birini Kızılcabölükspor’a adadığını söyledi. 4’ü amatör, 6’sı profesyonel olmak üzere 10 senedir Kızılcabölükspor’a hizmet ettiğini ifade eden Başkan Duran, “Üst üste yaşadığımız şampiyonlukların ardından tarihimizde ilk kez profesyonel lige yükseldik. Bir mahalle takımı olarak yapılamaz denileni yaptık. Profesyonel ligde de yıllardır adından söz ettiren, Süper lig takımlarını ilimizde ağırlayan, Denizli’yi en iyi şekilde temsil eden bir Kızılcabölükspor oluşturduk. Kupada gruplara kalarak deyim yerindeyse tarih yazdık. Son 4 sezonda 3 kez play-off heyecanı yaşadık” dedi.

“GIPTA İLE BAKILAN TAKIMIMIZ VAR AMA…”

Yeri geldi işimizden, ailemizden fedakarlıklar yaptıklarını vurgulayan Başkan Duran, “ Tüm Türkiye’de gıpta ile bakılan, parmakla gösterilen bir takımımız var. Bugüne kadar ne bir oyuncu ile mahkemelik olmuşluğumuz vardır, nede kötü anıldığımız bir durum söz konusudur. Yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte kulübümüze maddi ve manevi çok katkılarımız oldu. Yeri geldi işimizden, yeri geldi ailemizden fedakarlıklar gösterdik” diye konuştu.

“MALİYETLER 2-3 KATINA ÇIKTI”

Maliyetlerin çok arttığını ve desteklerin azaldığını ifade eden Başkan, “Bu sezon bütün yük bizlerin üzerinde kaldı. Maliyetlerin çok artması ve desteklerin azalması belimizi büktü. En basit örneği ile otel ve konaklama masrafları 2-3 katına çıktı. Şahsım ve yönetim kurulu üyelerimiz maddi ve manevi açıdan çok yorulduk. Bu şekilde bu çarkın dönmesi artık çok zor... Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan olmak üzere, bugüne kadar kulübümüze maddi ve manevi destek olan herkese şahsım ve yönetim kurulu üyelerim adına çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

“BU SİSTEMDE DEVAM ETMEMİZ İMKANSIZ”

Bu sistemde devam etmelerinin imkansız olduğunu da açıklayan Duran, “ İlki 26 Mayıs’ta, çoğunluk sağlanamadığı takdirde 16 Haziran’da gerçekleşecek olağan kongremiz var. Bu sistemde bizim devam etmemiz imkansız… Bu sezon benden maddi anlamda çok şeyler götürdü. Destek olunmadığı takdirde yapılacak kongrede aday olmayacağım” diyerek kararını kamuoyu ile paylaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER