“Düşüş yok! Rakipler bize ciddi tedbir alıyorlar!”

Yücel İldiz, fikstür avantajları olduğunu ancak, maçların oynanmadan kazanılmadığını ifade etti. Ayrıca kurt hoca son 4 haftada sadece 1 galibiyet alabilen ve 7 puan kaybeden takımının önemli bir düşüş yaşamadığını söyledi.

“Düşüş yok! Rakipler bize ciddi tedbir alıyorlar!”

Yeşil-siyahlıların Teknik Direktörü Yücel İldiz, Tetiş Yapı Elazığspor karşılaşması hazırlıklarının güzel gittiğini söyledi. Ligin geri kalan kısmında her maçın önemli olduğuna değinen İldiz, “Elazığspor ile oynayacağız. Onlarda zor durumdalar. Transferin kapanmasına saatler kala 20’den fazla transfer yaptılar. Takım olmaya ve alt sıradan kurtulmaya çalışıyorlar. Bütün maçların kendilerine göre zorluk seviyeleri var. Bundan sonra her takımın maçı zorlu olacak. Bugüne kadar zorlukların üstesinden geldik. Geçen hafta ilk defa kazaya uğramıştık, bunlar futbolun içinde var. Kazanmak zorunda olduğumuz bir müsabakaya gidiyoruz. Rakibimizde kazanmak zorunda… Hafta sonuna kadar çalışacağız. Rakibe saygı duyarak çalışıyoruz. Bulunduğumuz yeri pekiştirmemiz gerekiyor. Kayıpsız dönmek istiyoruz” dedi.

“Bize ciddi tedbirler alıyorlar”

İldiz, gazetecilerin ‘Son 3 haftada takımda düşüş olduğunu düşünüyor musunuz?’ sorusuna, “Düşüş yok, düşünmüyorum. Altınordu maçı anca öyle oynanabilirdi. Rakibe hiç pozisyon vermeden kazanmıştık. Eskişehirspor ciddi kadro yaptı. Antep’te galiplerdi 1 puanla dönmeyi başardılar. Ancak biz sporseverlere bunu alıştırmıştık. Bol pozisyonlu ve gollü karşılaşmaları… Bol gollü maçlar oynadık. Ligin boyu kısaldıkça maçlar zorlaşıyor. Bize de ciddi tedbirler alıyorlar. Bizde elimizden geldiğince kendi kadro içerisinden bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Sirkülasyon yapıyoruz. Herkes kadar geniş kadromuz yok. Önemli bir düşüş olduğunu düşünmüyorum” diyerek yanıtladı.

“Milli takım arası veya başka şeyler sorun değil”

Milli takım arasının sorulması üzerine İldiz, “ Milli takım arası veya başka şeyler sorun değil. Maçlarımızı kazanırsak bulunduğumuz yerden lige çıkıyoruz. Bu hesaplar içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. İnancımızdan en ufak bir şey kaybetmedik. Bu hafta Recep bizimle olmayacak. Abdülkerim’in cezası bitiyor. Onun dışında eksik yok” diye konuştu.

“Fikstür avantajımız var, bu gerçek”

Fikstür avantajlarının olduğunu söyleyen İldiz, maçların oynanmadan kazanılmadığına dikkat çekti. Zorlu maçlar oynadıklarını ifade eden İldiz, “Diğerleri hep birbiriyle oynayacak. Bunların hepsi gerçek. Ancak bir gerçek daha var. Maç oynanmadan kazanılmıyor. Önemli olan sadece fizik anlamda değil; mental anlamda, saha içi ve dışında, yönetimle hazırlanmaktır. Maddi manevi hazırlanmak ve kararlılığı göstermek gerekir. Bunları inşallah yapacağız. Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Hep birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı.

İBRAHİM ALAYONT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211