“EN BÜYÜK EKSİĞİMİZ 10 NUMARA”

Denizlispor Teknik Direktörü Osman Özköylü, hücumda sıkıntı çekmelerinin sebebini açıkladı. En büyük eksiklerinin 10 numara olduğunu ifade eden hoca, “ Recep ve Aissati 8 numara özelliklerine sahip oyuncular. Onların gol noktasına fazla girememesi bizi etkiliyor” dedi.

“EN BÜYÜK EKSİĞİMİZ 10 NUMARA”

Ligde oynadığı 3 karşılaşmada sadece 1 gol atabilen Denizlispor’da Teknik Direktör Osman Özköylü, eleştirilerin kabul edilebilir olduğunu söyledi. Orta sahadaki oyunculardan yeterli hücum desteği alamadıklarını belirten Özköylü, “ Gol sayısını arttırmamız için ceza sahasına en az 5 oyuncu sokmamız gerekiyor. Ama oynadığımız maçlara baktığımızda bu sayı 2 ya da 3’te kalıyor” ifadelerini kullandı.

ORTA SAHADAN YETERLİ HÜCUM DESTEĞİ ALAMIYORUZ
Özköylü gol sorununu şu sözlerle açıkladı:   “Gol yollarındaki eleştiriler kabul edilebilir. 3 maçta sadece 1 gol atabildik. Oyun içinde pozisyonlar var. Son vuruşlardaki beceriksizler, bu tabloyu ortaya çıkardı. Ama saha içinde topla oynayan, isteyen ve pozisyona giren, oynamak isteyen bir takımız. Mehmet Akyüz klasik bir forvet değil. Ceza sahası içinde santrafor kimliği olan bir oyuncu olmadığı için bu tarz sıkıntılar olabiliyor. Ancak bizim en büyük eksiğimiz 10 numara.  Hücum bölgesine pas atacak adamımız yok. Recep ve Aissati 8 numara özellikleri olan oyuncular. Onların fazla gol noktasına girememesi bizi etkiliyor.  Fakat elimizdeki oyuncu grubu ve kimlikleri bu şekilde… Bizde bu yüzden farklı bir formatta oynamaya çalışıyoruz. Bizim sıkıntımız orta sahadaki oyunculardan yeterli hücum desteği alamamamız”

İBRAHİM ALAYONT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER