'EN BÜYÜK HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK'

'EN BÜYÜK HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK'

Denizlispor’un başarılı savunma oyuncusu Kerem Can Akyüz, DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne konuştu. Tecrübeli futbolcu yeni sezonda Osman Özköylü ile birlikte güçlü bir takım olacaklarını ifade ederek, “ Osman Hoca ile daha önce çalışmadım ancak çok hırslı ve inatçı bir isim. Bu takıma yansırsa bu sezon istediğimiz hedefe ulaşabiliriz” dedi.

Denizlispor’da 3’üncü sezonuna girecek olan Kerem Can, sessizliğini DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne bozdu. Geride bıraktığımız 2 sezonda takımın değişilmez isimleri arasına giren tecrübeli futbolcu, yeni sezonla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. “Yeni sezon için en büyük hedef şampiyonluk” diyen Kerem,”  Hedeflerimiz var. En az play-off. Yapılacak transferle iyi bir oyun oynamak istiyoruz” dedi.

“HOCA İSTEKLİ VE AGRESİF…”
Takımın yeni teknik direktörü Osman Özköylü ile görüşme fırsatının olmadığını belirten Kerem, “Hoca ile daha önce başka takımlarda karşılaştık. Geçmişte şampiyonluklar yaşamış bir isim. Samsunspor’u zor şartlar altında kümede bıraktı. Bu ligin iyi hocalarından biri diyebiliriz Agresif, istekli bir isim. Bizim takıma bunları yansıtırsa, bizde iyi bir tepki verirsek güzel şeyler olacaktır” ifadelerini kullandı.

“GÖKHAN’LA GÜZEL BİR REKABETE GİRECEĞİZ”
Savunmanın soluna transfer edilen Gökhan Süzen’le ilgili olarak, “  Gökhan’ın gelmesiyle iyi bir rekabet olacak. Benim bölgemde Cihan ve diğer arkadaşlar geçmişte oynadı. Hedefe oynuyorsanız alternatifli bir kadro kurmak zorundasınız. Uyum ve rekabet içinde Gökhan’la çalışacağız. Kim hak ediyorsa o oynasın” dedi.

“DENİZLİSPOR’U SEVİYORUM”
“Denizlispor’u seviyorum. 3’üncü sezonuma giriyorum” diyerek sözlerine devam eden Kerem, “  Bu sezonu tamamlarsam en uzun oynadığım kulüp olacak. Burada sorumluluk almaktan hiç çekinmedim. Kaptanlık gibi bir talep olursa seve seve elimden geleni yaparım” diye konuştu.

“TARAFTARLA İYİ BİR BAĞIMIZ VAR”
“Taraftarla ilgili olarak bizi kırılma maçlarında geçen sezon yalnız bırakmadılar” diyen Kerem, “Bazı kırılma maçlarında iyi taraftar desteği vardı. Özellikle Eskişehir karşılaşmasında çok iyiydiler. Bu maçlardan iyi çıkabilsek daha da fazla taraftar gelirdi.  Ancak bu sene iyi bir bağ kurduk. En azından önümüzdeki sezon için hedefi belirlemiş oldu.  Bu sezon inşallah daha çok ilgi gösterirler. Geçen sezon zor günler geçirdik.  Çok güzel organizasyonlar yapıldı. Bu sezonda kötü zamanlar olacaktır. Onlar bizi mutlaka destekleyeceklerdir. Yanımızda olsunlar, birlikte el ele başarıya gideriz” şeklinde konuştu.

“ŞAMPİYONLUK HEDEFİYLE ÇIKMAK STRESE SOKUYOR”
“Sezona şampiyonluk hedefiyle başlamak stres getiriyor” diyen Kerem, “  Bu ligde şampiyonluk hedefiyle yola çıkarsan genelde şampiyon olamıyorsun. Bu hedef sizi zorluyor. Kırılma anları oluyor. Geçen sezonlardan daha farklı bir şekilde çıkacağız. Kadro ve bütçe konusunda iyi bir noktaya geldik. Yapılacak transferle takım daha iyi olacaktır. Direk şampiyonluk hedefiyle çıkmak biraz daha iyi gelmiyor bana” diyerek şampiyonluk hakkında temkinli olmaları gerektiğini söyledi.

“İHTAR ÇEKMENİN DOĞRU OLMAYACAĞINI DÜŞÜNDÜM”
Alacakları olmasına rağmen kulübe ihtar çekmeyen ender oyunculardan olan Kerem, bu konuya da açıklık getirdi. 2 yıldır Denizli’de olduğunu ve kulüpteki idarecilere güvendiğini söyleyen tecrübeli futbolcu, “  Kulübe ihtar çekmedim. Ancak çeken arkadaşları da zan altında bırakmak istemiyorum. Hepsi sevdiğim insanlar. 2 yıldır buradayım. Burayı seviyorum. Ben İzmirliyim. Kısacası Ege insanıyım. Bu kulübe bunu yapmak istemedim. Uzak bir yerden gelsem belki yapabilirdim. Yönetici abilerimiz ve başkanımızla iyi bir ilişkimiz var. Başkanla görüştük ve  inandım. Mağdur etmeyeceklerini biliyorum. Bazen çok zor zamanlarda oldu ve aklıma gelmedi değil. Ama yapmamın doğru olmadığını düşündüm” diyerek bu konuya açıklık getirdi.

İBRAHİM ALAYONT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER