EN ÖZEL MAÇ 2-2

EN ÖZEL MAÇ 2-2

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nin 3 Aralık Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Denizli Atatürk Stadyumu’nda gerçekleştirdiği “Futbolu Biz Yüreğimizle Oynarız” adlı organizasyona katılan Denizlispor yöneticileri Denizli Engelliler Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı ile bir maç gerçekleştirdi.

Karşılaşma öncesi sporcular geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Kadir Kanatsız’ı unutmayarak, pankart açtı. Kanatsız, Denizli futboluna büyük emekler vermiş ancak geçirdiği kalp krizi sonrası hayata veda etmişti.

“ÇOK DAHA FAZLA HAKLARA VE İMKANA SAHİPLER”
Denizli Vali Yardımcısı Vekili Halil Canavar futbol müsabakalarının açılış töreninde yaptığı konuşmada, devletin engelli sorunlarının çözdüğüne dikkat çekerek, iyileştirme çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi. Halil Canavar " Türkiye Cumhuriyeti son yıllarda engellilerimiz önündeki engelleri kaldırma konusunda önemli adımlar attı. Kanunlar çıkarıldı, kamu, kurum ve kuruluşlar yeniden yapılandırıldı. 15 yıl öncesine göre engellerimiz çok daha fazla haklara ve imkana sahipler. Mehter takımı ile kültür ve sanatta, spor takımları ile sporda neler yapabileceklerini göreceğiz" dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci ve Başkanı Mustafa Üstek ile Yönetim Kurulunun bulunduğu takım ile Denizli Engelliler Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı arasında oynanan karşılaşma büyük çekişmeye sahne oldu ve karşılaşma 2-2 berabere sona erdi. Büyük çekişmeye sahne olan maçta 2-0 öne geçen Ampute Futbol Takım, son dakikalarda Taner Atilla’nın attığı gollere engel olamadı ve sahada dostluk kazandı.

 “DAHA ÇOK KULAK VERMEMİZ GEREKİYOR”

Maçın sonunda açıklamalarda bulunan Denizlispor Kulüp Başkanı Başkan Mustafa Üstek, “Böylesine özel bir günde, onlarla beraber aynı sahada olduğumuz için çok mutluyduk. Günün anlam ve önemine uygun bir şekilde dostça bir karşılaşma oldu. Bu tür organizasyonları arttırarak onların seslerine daha çok kulak vermemiz gerekiyor. Ben bütün engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler gününü kutluyorum” dedi.

“YAŞADIĞIM EN GÜZEL ENGELLİLER GÜNÜYDÜ”
Denizli Engelliler Spor Kulübü Başkanı Ramazan Altuğ’da karşılaşma sonrası, duygu ve düşüncelerini aktardı. Altuğ, “ Önceden hep sadece 3 Aralık’ta değil 365 gün yanımızda olun. Bizim içimizden doğuştan engelli, sonradan engelli olmuş birçok arkadaşımız var. Yaptığımız sporla hayata bağladığımız insanlar var. Spor yapacaklar, evlerinden çıkacaklar. Çünkü bu insanların bu tür aktivitelere ihtiyaçları var. Bugün özellikle benim çok hoşuma giden bir etkinlik oldu. 47 yaşındayım ve bugüne kadar yaşadığım en güzel engelliler günüydü. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221