“Faiz restleşmesinde belgeler paylaşıldı!”

Denizlispor, Berkan Afşarlı’nın menajeri Tuna Bülent Görgün’ün, ‘faiz almadık’ açıklamasına belgelerle yanıt verdi. Yeşil siyahlı kulüp resmi yayın organından yaptığı açıklamada Berkan’ın 22 Bin 598 Lira 3 Kuruş faiz aldığını resmi belgelerle kanıtladı.

“Faiz restleşmesinde belgeler paylaşıldı!”

Denizlispor Başkanı Ali Çetin’in’in Berkan Afşarlı için, “Kendisini aradım. Bak fazla oynamamışsın faizi ödemeyelim dedim. ‘Benimle muhatap olma avukatımla görüş’ dedi. Kendilerine mesaj da attım. Yazık değil mi bu şehre? Yazıklar olsun, haram olsun. Hak etmedikleri paraları aldılar bizden” sözlerine cevap veren menajer Tuna Bülent Görgün, Ali Çetin’in yaptığı açıklamaların gerçeği yansıtmadığını söyledi ve aksine oyuncusunun sezon başında puan silinmesine engel olduğunu açıklamıştı.

BERKAN: “BEN KONUŞMAYAYIM”

27 yaşındaki oyuncuda sosyal medya hesabından imalı bir paylaşım yaptı. ‘Ya sen büyük yalancısın dua et ben konuşmayayım’  yazması dikkatlerden kaçmadı.

209 BİN 697 LİRA 3 KURUŞ HESABINA YATIRILDI!

Karşılıklı restleşmelerin ardından Denizlispor resmi yayın organından banka dekontunu ve Berkan asıl ve faiz alacaklarının yazılı olduğu resmi belgeleri yayınladı. Berkan’ın Denizlispor’dan 187 Bin 100 TL alacağının bulunduğu, oyuncunun bu rakamla birlikte 22 Bin 598 Lira 3 Kuruşluk faizini de tahsil ettiğini belgelerle ortaya koydu.  Kısacası tecrübeli futbolcu faizleriyle birlikte Denizlispor’dan 209 Bin 698 Lira 3 Kuruş aldı.

MENAJERE CEVAP GECİKMEDİ

Kulüpten yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Kulübümüz, eski futbolcularımızdan Berkan Afşarlı’nın menajeri Tuna Bülent Görgün’ün yaptığı açıklamalar sonrasında kamuoyunu aydınlatma gereği duymuştur. Söz konusu futbolcu ile transfer döneminin başlamasından itibaren birçok görüşme gerçekleştirilmiş ve bu süreçte oyuncunun olumsuz tavırları ile karşı karşıya kalınmıştır. Bu sürecin en yakın takipçileri olan Başkanımız Ali Çetin ve Futbol Şubeden Sorumlu Asbaşkanımız Ali Fırat’ın kendisinden kolaylık talep etmesine karşın her defasında olumsuz cevap almıştır. Başkanımız Ali Çetin’in katıldığı canlı yayında yaptığı açıklamalar yaşananları konu almış ve Denizlispor’un menfaatine karşılık sergilenen tavırları gözler önüne sermiştir.  Tuna Bülent Görgün’ün talihsiz açıklamaları sonrasında kulübümüz futbolcu ile ilgili faiz belgelerini yayınlama zorunluluğu hissetmiştir” denildi.  Berkan, Denizlispor’da 2 sezon forma giymiş ve sezon başında sözleşmesi uzatılmamıştı.

İBRAHİM ALAYONT

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2019, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER