Feyyaz Ceşen 2018-2019 sezonunu değerlendirdi…

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen, 2018-2019 sezonunun kendileri için çok iyi geçtiğini ve futbol dolu bir sezonu geride bıraktıklarını söyledi.

Feyyaz Ceşen 2018-2019 sezonunu değerlendirdi…

Denizli’de yaklaşık 10 aydır süren amatör futbol sezonu U11 ve U12 Ligi maçlarının ardından sına erdi. 7 Bine yakın lisanslı sporcunun yer aldığı Denizli, Türkiye Şampiyonaları’na da ev sahipliği yaptı. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen’de, Denizli’de 3 binden fazla müsabakanın yapıldığını ifade ederek, “Futbol dolu bir sezonu geride bıraktık” şeklinde konuştu.

2018 yılının Eylül ayında başlayan 2018-2019 sezonda ‘Bölgesel Amatör Lig, Denizli Süper Lig, Denizli 1. Amatör Küme, Denizli 2. Amatör Küme, U19, U17, U16, U 15, U 14, U 13, U 12 ve U 11’ yaş gruplarında müsabakalar yapıldı.

Önemli müsabakalara ev sahipliği yapıldı

Yüzden fazla kulüple Denizlili gençlerin spor yapması sağlanırken, Denizli olarak önemli müsabakalara da ev sahipliği yapıldı. U 19, U 16 ve U 15 Türkiye Şampiyonaları’na Denizli’de oynanırken, Bölgesel Amatör Lig Play-off maçı da yine Denizli’de oynandı.

3 bin 100 maç yapıldı

Tüm liglerde yapılan maç sayısı 3 bin 100 olurken, Denizli’de kayıtlı futbol lisansı sahibi kişi sayısının ise 7 bin civarında olduğu açıklandı.

Liglerde yer alan takımlar hedefleri doğrultusunda mücadele ederken, liglerin sağlıklı yürümesi adına Futbol İl Temsilciliği, Tertip Komiteleri ile İl Disiplin Komitesi de yoğun mesai harcadı. Müsabakaların oynanması ile ilgili il genelinde onlarca saha komiseri, sağlık görevlisi, saha görevlisi, hakem, gözlemci ve güvenlik görevlisi futbola destek verdi. Müsabakalarda başarılı olan takımlara kupları verilirken, U 11 ve U 12 Ligi’ne katılan takımların sporcularına da katılım belgeleri verildi.

CEŞEN: “BİZİM AMACIMIZ GENÇLERE DESTEK SAĞLAMAK”

Denizli’nin bir futbol kenti olduğunu ifade eden Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen, “Futbolun temeli olan amatörler olarak 2018-2019 sezonunu başarıyla geride bıraktık. 7 bin civarındaki lisanslı sporcumuz ile yaklaşık 3 bin 100 müsabaka oynandı. Her hafta sonu onlarca sahada futbol keyfi yaşandı. Denizli olarak her yaş kategorisinde yapılan müsabakalarda heyecan yüksek oldu. Liglerimiz genelinde centilmence geçti. Büyük heyecan yaşayan takımlarımızın kimisi hedeflerine ulaşırken, kimi takımlar da umutlarını gelecek sezonlara bıraktı. Önemli olan binlerce gencin spor yapması ve kötü alışkanlıklardan uzak kalması… Bizim amacımız geleceğimiz olan gençleri sporla gelişimlerini destek sağlamak. Bu yolda bizlere destek olan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan olmak üzere tüm ilçe belediyelerimiz ve onların çok değerli başkanlarına, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimi’ne ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’na ve değerli yönetim kuruluna teşekkür ederim. Ayrıca liglerimizin başarıyla oynanmasında önemli katkıları olan İl Tertip Komiteleri ve İl Disiplin Kurulu’nun değerli üyelerine, Futbol İl Temsilcisi ve yardımcısına, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği’ne, Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği Denizli Şubesi’ne, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Denizli Şubesi’ne, İl Sağlık Müdürlüğü’ne, İl Emniyet Teşkilatı’na, İl Jandarma Komutanlığı’na, çok değerli kulüp başkanlarına ve yönetim kurulu üyelerine, her yaş grubundan tüm sporcularımıza teşekkür ederim. ‘Biz büyük bir aileyiz’ sloganıyla her geçen gün büyüyen amatör spor camiası olarak daha fazla gencimizin spor yapmasına imkan sağlanacağı ve centilmence maçların oynanacağı nice sezonlar diliyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER