FIRAT; “HEDEFİMİZ 3 PUAN”

Denizlispor Profesyonel Futbol Şube Sorumlusu Ali Fırat, Giresunspor karşılaşmasından 3 puanla ayrılmak istediklerini söyledi. Deneyimli idareci, “İyi bir gidişatımız vardı. Keşke ara girmeseydi, güzel bir hava yakalamıştık” dedi.

FIRAT; “HEDEFİMİZ 3 PUAN”

25 Kasım Pazar günü saat 13:30’da Giresunspor’u ağırlayacak olan Denizlispor’da Asbaşkan Ali Fırat, takıma inancının tam olduğunu söyledi. Fırat, “ Zirvede kalmak istiyorsak, sahamızda kazanmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

KEŞKE ARA OLMASAYDI…

“Milli takım arasından önce iyi bir hava yakalamıştık, keşke ara olmasaydı” diyen Asbaşkan Fırat, “İyi gidiyorduk. Milli takım arası girdi, keşke girmeseydi. Zirveye kadar geldik. Ancak çok çalıştık arada. Giresun maçı çok zor olacak. Onlar yeni hocasıyla çıkış yakalamak istiyor. Ancak bizde zirvede kalmak istiyoruz. Hedefimiz 3 puan. Eğer şampiyon olmak istiyorsak kendi sahamızda kazanmamız gerekiyor. Maçın Pazar günü ve saatinde elverişli olması tribünlere olan ilgiyi artıracaktır. Zaten onlarda ciddi bir çalışma içerisinde. Son dönemin en iyi taraftar kitlesini yakalayacağımızı düşünüyorum. Futbolcu kardeşlerimizde elinden geleni yapacaktır. Bu karşılaşmadan gülerek ayrılacağımıza inanıyorum” dedi.

DERTLERİ SORUNLARI KONUŞUYORUZ

Yeşil siyahlılarda oluşan aile ortamı hakkında da konuşan Fırat, “ Birliktelik çok kolay ya da yapılması inanılmaz olan bir şey değil.  Öncelikle birbirinizi anlamanız gerekiyor. Takımdaki çoğu kişi birbirini tanıyor.  Bizler bazı dokunuşları yaptık. Sürekli zamanımızı orada geçiriyoruz. Eksik olanları tamamlamaya çalıştık. Problemler mutlaka olacaktır. Dertleri sorunları konuşuyoruz. Bizim samimi olduğumuzu anlıyorlar. Onlar üzerine düşeni yapıyor. Bizde aynı şekilde hareket etmeyi çalışıyoruz. Evde ve iş yerinde oturarak şampiyon olacağız demek yetmiyor. Sportif başarı öyle gelmiyor. Bir bütün olmak gerekiyor. Kulüpte çalışan personeller aylarca maaş almadı. Onlar bile takıma etki yapıyordu. Onların ruh hali takıma yansıyordu. Şu an herkes elinden geleni yapıyor. Güvenlikten tutun otoparka kadar herkes çalışıyor. İyi bir hava yakaladık. Seriyi sürdürmemiz gerekiyor. Gerçekten biraz fazla çalışıyoruz. Saat 5’te tesislere giriyoruz bazen çıktığımızda 10 oluyor” ifadelerini kullandı.

KONGRE HAYIRLI OLSUN

6 Aralık’ta yapılacak olan kongreyi de değerlendiren Fırat, “ Kongre camiamıza hayırlı olsun. İnşallah Denizlispor için iyi olur. Netice itibariyle çok şey değişmeyecek. Başkan yönetici olarak gelmişti. Kendi ekibiyle çalışmak istiyor. Yönetim kurulu olarak bizlerde anlayış gösterdik. 23-24 kişilik bir yönetim var. Aşağıya çekmek istiyor. Maddi ve manevi anlamda katkı verecek yeni isimlerin gelmesi gerekiyor. Başkan yine aday listesini oluşturacak. Hayırlısı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER