FIRAT: 'İNCE İNCE DOĞRAMAYA ÇALIŞIYORLAR'

FIRAT: 'İNCE İNCE DOĞRAMAYA ÇALIŞIYORLAR'

Denizlispor Futbol Şube Sorumlusu Ali Fırat, Merkez Hakem Kurulu’nun yaptığı atamanın ardından açıklamalarda bulundu. Ayak oyunları oynanıyor diyen Fırat, “ Atamayı gördüğümde inanmak istemedim. Ama bu kararın düzeltileceğine inanıyorum” dedi.

 Denizlispor’da yönetim MHK’nın Çaykur Rizespor karşılaşmasına Eskişhir Bölgesi Hakemi Suat Arslanboğa’yı atamasına tepkiler sürüyor. Asbaşkan Ali Fırat, “ Denizlispor’u kıstırmaya çalışıyorlar” diyerek yapılan yanlıştan dönülmesi gerektiğini belirtti.

HAKEMİN DEĞİŞTİRİLECEĞİNİ ÜMİT EDİYORUM
Açıklanan atamaların ardından Asbaşkan Ali Fırat sosyal medya hesabından Yılmaz Vural’ın yaptığı ‘Federasyondan Eskişehir’e git, bu takım ligde kalmalı açıklamasına atıfta bulunarak ‘ Temiz futbolda kirli işler’ açıklamasını yaptı.  Fırat, “ Atamanın yanlış olduğunu düşündüm defalarca kontrol ettim. Değiştirileceğini de hala ümit ediyorum. Denizlispor bir çok alanda kıstırılmaya çalışılıyor. Federasyon ve hakem camiasından sürekli bize karşı art niyet var. Maçlarımızı sürekli rakiplerimizden önce oynuyoruz. Normalde bütün liglerde son haftalarda aynı gün, aynı saatte olur. Bizi her fırsatta ince ince doğramaya çalışıyorlar. Sessiz kalıyoruz diye böyle oluyor. 4-5 yöneticinin üzerinde yük olduğu için altından kalkamayacağımızı sanıyorlar. Şehir olarak kenetlenmemiz lazım” dedi.

AYAK OYUNLARI VAR
“Takımın moralini bozacak bir sürü oyun yapılıyor” diyen Fırat, “ Bir bardağı taşıran son damla vardır. Artık o noktaya geldik. A’dan Z’ye herkes elini taşın altına koysun. Kim ne yapabiliyorsa bir fazlasını yapsın. Bizler geçiciyiz. Bu takım hepimizin. Bu ayak oyunlarını bozmamız gerekiyor. Hep beraber stadyuma gidelim. Hep birlikte mutlu sona ulaşmak için çalışalım. Gerekli girişimlerde bulunacağız. Bu olaylar bizleri fazlasıyla bizi üzüyor” diye konuştu.

VURAL’IN AÇIKLAMASINA İNANMAK İSTEMEDİM
“Yılmaz Vural’ın açıklamasına ilk başta inanmadım” diyen Fırat, “ Yapılan açıklamayla ilgili herhangi bir yalanlama yok. Biz hoca ararken federasyon neden böyle bir girişimde bulunmadı. Federasyonun görevi ne? Herkese eşit davransınlar.  Adaletsizlik, haksızlık yapılmasın. Yılmaz Hoca’nın açıklaması da çok talihsiz” dedi.

İBRAHİM ALAYONT

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER