FIRAT; “KENETLENMİŞ VE İNANMIŞ BİR EKİP VAR”

Yeşil siyahlıların Futbol Şube Sorumlusu Ali Fırat, “ Zor bir karşılaşmadan 3 puan almayı başardık. Bu maçı artık unutup Balıkesirspor maçına odaklanacağız. Geride kalan 4 maçtan da en iyi sonucu alıp devre arasına mutlu girmek istiyoruz. Taraftarlara da sonsuz teşekkür ediyorum. Onlar olunca her şey daha güzel oluyor” dedi.

FIRAT; “KENETLENMİŞ VE İNANMIŞ BİR EKİP VAR”

Giresunspor’u 3-2 mağlup eden Denizlispor’da Futbol Şubeden Sorumlu Asbaşkan Ali Fırat, kazandıkları için çok mutlu olduklarını söyledi.  Hakeme de değinen Fırat, “Hakem maçın önüne çoğu zaman geçti ama ona rağmen mücadeleden alnımızın akıyla çıkmayı başardık” diye konuştu.

BU MAÇI UNUTACAĞIZ

“İyi bir seri yakalamıştık ve bunu devam ettirmek istiyorduk” ifadelerini kullanan Asbaşkan Ali Fırat, “  Giresun iyi hazırlanmış ve kazanmak istiyorlardı. Zor maç olacağını biliyorduk. Yıllar sonra çok büyük bir taraftar kitlesi geldi. Karşılaşmanın hakeminin çoğu zaman maçın önüne geçmesi bizi etkiledi. Kenetlenmiş ve inanmış bir ekip var. Teknik ekip, yönetim, futbolcular ve taraftarlarımız bir kişi eksik olmamıza rağmen kazanmayı başardık. Çok zor oldu ama 3 puanı aldık. Bir hedefimiz var. Her hafta kazanmamız gerekiyor. Bundan sonra her rakip zor. Denizlispor’u yenmenin moral ve motivasyon sağlayacağını biliyorlar. Hedefe gitmemiz için kazanmamız lazım. 4 maçı kazanıp devreyi kapatacağız. Bu maçı unutacağız. Eksiklerimizi değerlendirip konuşacağız” dedi.

BALIKESİRSPOR GÜÇLÜ BİR TAKIM…

Balıkesirspor’un güçlü bir takım olduğunu söyleyen Asbaşkan Fırat, “ Balıkesir ligin güçlü takımlarından, 2 yıldır beraberler. Gençlerbirliği’ni yendiler. Zor maç olacak. İlk yarıda toplayabildiğimiz kadar puan toplamak istiyoruz. Zor maçlar olacak. Hakemler, sıkıntılar illa ki olacak. Bunları öngörüyoruz. Bu kenetlenmenin önünde bir şey duramayacak. Emin adımlarla gideceğiz” diye konuştu.

SADECE 11 KİŞİYLE ŞAMPİYON OLUNMUYOR

“Sadece 11 kişiyle şampiyon olunmuyor” diyen Asbaşkan Fırat, zafere giden yolda birlikteliğin önemine vurdu yaptı. Fırat, “Camia olarak kenetlenmek gerekiyor. Taraftar, futbolcu, yönetim, güvenlikçi, aşçı, personeli hep birlik olacak. Şampiyonluk kendiliğinden gelmiyor. Herkese iş düşüyor. Geriye düşmek hakeme rağmen zor... Konsantrasyonu bozmadan, şımarmadan gitmemiz gerekiyor. Bir maçla şampiyon olunmuyor. Seriyi sürdürmemiz gerekiyor. Birçok faktör var... Biz üzerimizi düşeni yapmaya gayret gösteriyoruz. Primleri ve ödemeleri zamanında yapmaya çalışıyoruz.  Oyuncularımızda bize anlayış gösteriyor. Futbolcular sahada yapması gerekeni yapıyor” ifadelerini kullandı.

BÖYLE TARAFTAR GÖRMEDİM

“Deplasmanlarda taraftarları gördüğümde imreniyordum. Bizde de böyle olur mu diyordum” diyen Fırat, “ 3 yıldır buradayım. Böyle taraftar görmedim. Deplasmanlarda hep bizde böyle olur mu? diyordum. Birçok tribüne gittim. Oturacak yer bulamadım. Ancak biraz daha dikkatli olmalıyız.  Allah korusun saha kapatma cezası alırsak çok sıkıntı olur. Taraftarlar olmasa kazanmamız zor olurdu. Sezon boyunca taraftara ihtiyacımız var. Sahaya bir şey atılmaması gerekiyor. Uyanık olmamız lazım. Bizim Bunun üzerine koymamız gerekiyor. 15 bin kişilik sahayı doldurmamız gerekiyor. Sahaya bir şey atmamaya özen gösterelim. Onları da anlıyorum ama bu maçı hakeme rağmen çocuklar kazandıysa taraftar sayesindedir. Onlara sonsuz teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER