Futbol camiası Ata’yı unutmadı!

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 81’nci yılında; Türkiye Futbol Federasyonu başta olmak üzere profesyonel futbol kulüpleri de unutmadı. Süper Lig’deki temsilcimiz Yukatel Denizlispor ve 3. Lig’deki temsilcimiz Kızılcabölükspor, resmi hesaplarından yayımladıkları mesajlarla; Atatürk’ü andı.

Futbol camiası Ata’yı unutmadı!

Türkiye Futbol Federasyonu; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete irtihalinin 81. yılında Anıtkabir'de andı. Federasyonun remi sitesinden yapılan açıklamada; “Milletimizin özgürlük mücadelesi verdiği Kurtuluş Savaşı'nın önderi ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü sonsuzluğa uğurlayışımızın 81'inci yıl dönümünde sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.

Atatürk'ün, "Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır" sözleri ile bize emanet ettiği Cumhuriyetimizi sonsuzluğa taşımak için onun izinden aynı inançla yürümeye devam ediyor; topluma spor kültürünü benimsetme, futbolu yayma, uluslararası organizasyonlarda sürekli var olma hedeflerimizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Bu vesileyle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bütün aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyor, hatıraları önünde en içten saygılarımızla eğiliyoruz” sözlerine yer verdi. Yukatel Denizlispor, “Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve özlemle anıyoruz. #10Kasım” ifadelerine yer verirken Kızılcabölükspor’da, “Cumhuriyeti’mizin kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikal edişinin 81. yıl dönümünde minnet, özlem, saygı ve rahmetle anıyoruz. Devrimlerinin takipçisi olmaya, ilkelerine bağlı kalmaya ve fikirlerini yaymaya bir kez daha and içeriz” ifadelerine yer verdi.

ÇOK GÜZEL HAREKETLER!

Süper Lig ekipleri de 10 Kasım da birbirinden farklı adımlar attı. Süper Lig’in son şampiyonu Galatasaray, Gaziantep deplasmanında Mustafa Kemal Atatürk'ü anmak için göğsünde #YarınımızSensin yazısıyla sahaya çıktı. Gençlerbirliği Kayserispor maçına forma göğsünde ‘Mustafa Kemal Atatürk’ün imzası ile sahaya çıkarak takdir toplarken, Alanyaspor’da forma kolunda ‘Atatürk’ görseli ile sahaya çıktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER