FUTBOL DÜNYASININ ADAY ADAYI; AKIN ÇELİK

FUTBOL DÜNYASININ ADAY ADAYI; AKIN ÇELİK

Denizli’deki milletvekili aday adayları için de futbol kökenli tek isim olan Akın Çelik, çalışmalarında spor camiasını unutmadı, bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

Denizli Büyükşehir Belediyespor’da uzun yıllar asbaşkanlık görevini üstlenen futbolun yanı sıra 26 amatör branşta sporcular yetiştiren ve yarışlarda yer almasını sağlayan Akın Çelik, AK Parti’de milletvekili aday adayı oldu. Denizlisporheber.com’dan Selami Aydın’ın haberine göre; Çelik, adaylık sürecinde ilk olarak parti teşkilatlarını tek tek ziyaret etti. Saha çalışmalarına ise spor dünyasından başlayan genç milletvekili aday adayı, ilk olarak Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen’i makamında ziyaret etti. Çelik’in ikinci durağı ise play-off yarı finalinde Sultanbeyli Belediyespor ile karşılaşacak olan Kızılcabölükspor oldu. Sarı kırmızı takımı antrenman da ziyaret eden Çelik, Teknik Direktör Hasan Şermet ve öğrencilerine başarı diledi, “Yıllardır olağanüstü işler yaptınız. Denizli’nin adını her zaman en üste taşıdınız. Türkiye liglerine yetiştirdiğiniz futbolcularla, centilmen tavrınız la, doğru yönetilen bir kulüp le, istikrarlı bir teknik ekiple örnek oldunuz. Play-off’ta da başarılı olacağınıza ve 2. Lig’e yükseleceğinize inanıyorum” dedi. Çelik idman sırasında Kızılcabölüks por Başkanı Osman Duran ile de görüş alışverişinde bulundu.

“DENİZLİS POR’UN YERİ SÜPER LİG”
Daha sonra Denizlispor’a bir ziyaret gerçekleştiren Akın Çelik, burada Başkan Yardımcısı Taner Atilla ve Sportif Direktör Bülent Ertuğrul tarafından karşılandı. Zorlu bir sezon geçiren yeşil siyahlı camiayı ligde kalma başarısı gösterdiği için kutlayan Çelik, “Denizlis por’un yeri süper lig. Bunu her zaman söylüyoruz. Ama son yıllarda yaşanan talihsizlikler, bu hedefe ulaşılmasını imkansız kıldı. Bu dönem iyi bir yönetim ve planlı bir çalışma gördük. Kulübün sırtındaki en büyük yük olan borçların ödenmesinde çok önemli adımlar atıldı. Başta Başkan Mustafa Üstek olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyorum. Ligin ilk yarısında transfer yasağı olan bir kulüptük. Sezonun ilk haftalarında herkes ligden düşecek ilk takım olarak Denizlispor’u işaret ediyordu. Yönetim, teknik heyet ve futbolcular ligde kalacaklarına inandılar. Bence biraz daha şanslı olabilseydiler daha da yukarıda yer edinebilirlerdi. Bu sezon böyle geçti. Artık Denizlispor’un önü açık” diye konuştu.

“DENİZLİMİZ’DE ÇOK DEĞERLİ ANTRENÖRLERİMİZ VAR”
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Akın Çelik, son olarak Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Denizli Şubesi Başkanı Bülent Fil’i ziyaret etti. Fil ile görüş alışverişin de bulunan Çelik, “Denizlimiz’de çok değerli antrenörlerimiz var. Bazı arkadaşlarımız başarıları ile tüm Türkiye’nin dikkatini çekerken bazı arkadaşlarımız henüz bu fırsatı elde edemedi. Biz biliyoruz ki Denizli futbol antrenörü yetiştirmede çok önemli bir okul. Başta Bülent Fil Hocamız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kamuoyun da her ne kadar gündeme gelmemiş olsalar da büyük işler yapıyorlar. Özellikle gelenekselleşen etkinlikleri ile Türkiye’ye örnek olmayı başardılar” dedi. Ak Parti Aday Adayı Çelik, spor dünyasının adayı olmaktan gurur duyduğunu belirterek; “Ziyaretlerimizde Denizli’deki gerek amatör gerekse futbol camiası da desteklerini esirgemediler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum ” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER