“Galatasaray zaferi, horozun dirilişinin başlangıcı olacak”

Altaş Denizlispor’un İstanbul’da Galatasaray’a karşı verdiği müthiş mücadele sonunda kupada tur atlaması büyük sevince neden olurken kulübün 2. Başkanı Fethi Akcan, “Adeta üstümüzden ölü toprağını attık. Bu zaferle sadece kupada tur atlamadık; bizim adımıza diriliş ve büyük bir silkiniş oldu” dedi.

“Galatasaray zaferi, horozun dirilişinin başlangıcı olacak”

TFF 1.Lig’de ilk yarıyı 16 puanla sondan ikinci sırada tamamlayan Altaş Denizlispor’un İstanbul’da Galatasaray’a karşı verdiği müthiş mücadele sonunda kupada tur atlaması büyük sevince neden oldu. Altaş Denizlispor’un Galatasaray karşısında 120 dakika boyunca müthiş bir mücadele örneği verdiğini dile getiren kulübün 2. Başkanı Fethi Akcan, elenseler bile takımın oynadığı futbol ile ortaya koyduğu mücadeleyi alkışlayacaklarını söyledi. Kadrodaki eksiklere rağmen, sahaya çıkan ilk 11 ile oyuna sonradan giren oyuncuların performansının takdire şayan olduğunu vurgulayan Akcan, “İşin gerçeği ligde kötü günler yaşıyoruz. Bu takım büyük bir ihtimalle devre arasında transfer de yapamayacak. Mali ve sportif başarı açısından zor günler geçirdiğimiz gerçek. Lig maçlarında birçok oyuncumuzun performansını yetersiz buluyorduk. Galatasaray karşısına kupada tur atlamak, takımdaki inancı arttırıp, mutlaka sinerji yapacak” diye konuştu.

“ÜZERİMİZDEN ADETAA ÖLÜ TOPRAĞINI ATTIK"

Sadece Galatasaray’ı kupadan elemediklerini, bu zaferle birçok kazanım elde ettiklerini sözlerine ekleyen Akcan, açıklamasına şöyle devam etti: “Zorlu günlerde bile Altaş Denizlispor’un maziden gelen gücünü göstermeyi başardık. Türkiye Kupası’nda tur atladık ama daha da önemlisi üzerimizden adeta ölü toprağını attık. Bu müthiş galibiyet Denizli halkına yeni yıl armağanı olsun. Altaş Denizlispor bir kez daha inandığın zaman ne kadar kadron eksik olursa olsun kazanabileceğini gösterdi” ifadelerini kullandı. (İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER