Geleneksel Futbol Turnuvası’nın kazananı İMO oldu

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şubesi tarafından bu yıl 30’uncusu düzenlenen ‘Geleneksel Meslek Odaları Arası Halı Saha Futbol Turnuvası’ final maçı ile sona erdi. Finale Makine Mühendisleri Odası ile kalan İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) 4-2’lik skorla turnuvanın şampiyonu oldu.

Geleneksel Futbol Turnuvası’nın kazananı İMO oldu

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Denizli Şubesi geleneksel olarak düzenlediği ‘Meslek Odaları Arası Halı Saha Futbol Turnuvası’nın bu yıl 30’uncusunu gerçekleştirdi. Bu yıl içerisinde yaşamını yitiren oda üyelerinden İnşaat Mühendisi Kenan Topçu, Özgen Aytan, Kenan Şahan, Mehmet Mert ve İbrahim Özkan anısına düzenlenen turnuvaya Denizli’deki 10 oda katıldı. 3’üncülük-4’üncülük maçı 75’inci Yıl Berkay Halı Saha Tesisleri’nde Mimarlar Odası ve Elektrik Mühendisleri Odası arasında oynanırken, final maçında İnşaat Mühendisleri Odası ve Makine Mühendisleri Odası karşı karşıya geldi. Final heyecanına; Denizlispor Başkanı Ali Çetin, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO)Denizli Şube Başkanı Şevket Murat Şenel, Makine Mühendisleri Odası Başkanı Prof. Dr. Harun Kemal Öztürk, Mimarlar Odası Başkanı Serdar Alayont, Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Bülent Pala, Harita Mühendisleri Odası Başkanı Nazım Tanrıkulu, TMMOB İKK Sekreteri Mehmet Sarıca, oda üyeleri ve aileleri katıldı.

“KAYBETTİĞİMİZ 5 MESLEKTAŞIMIZ ANISINA DÜZENLEDİK”

Etkinliğe dair açıklamalarda bulunan İMO Denizli Şube Başkanı Şevket Murat Şenel; “Turnuvamızın bu yıl 30’uncusunu düzenlemenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. TMMOB’un bütün bileşenleri turnuvamıza katıldılar. Bir araya gelmemize, kaynaşmamıza ve güzel anılar biriktirmemize vesile olan bu etkinliğimizi önemsiyoruz. Bu yıl 5 meslektaşımızı kaybettik. Bu yıl ki turnuvamızı kaybettiğimiz üyelerimiz anısına düzenledik. Sporun birleştirici gücünün diğer meslek odalarını da birleştirmeye vesile olmasını diliyorum. Bu tür etkinliklerin önümüzdeki yıllarda hep bir arada olmamıza vesile olmasını temenni ediyorum. Turnuvamıza katılan ve destek sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Ali Çetin - Şevket Murat Şenel

DENİZLİSPOR’DAN İMO’YA TAM DESTEK!

Etkinliğe destek veren Denizlispor Başkanı Ali Çetin ise şunları söyledi: “Futbolun her türlüsü çok güzel tabi ki. Turnuvanın bu yıl 30’uncusunu düzenliyorlar. Tebrik ediyorum. Oldukça yoğun da bir katılım var. Meslek odaları arasında bu tür etkinliklerin düzenlenmesini olumlu buluyoruz. Bizler de üzerimize düşen ne varsa yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Turnuva'nın tek kadın oyuncusu Harita Mühendisi Dila Gökçe

TURNUVANIN KAZANANI İMO OLDU

Turnuva 3’üncülüğü için mimarlar ve elektrik mühendisleri arasındaki heyecanlı çekişmenin galibi 4-0’lık skorla Mimarlar Odası oldu. Nefeslerin tutulduğu final maçında Makine Mühendisleri Odası ile karşılaşan, İnşaat Mühendisleri Odası 4-2’lik sonuçla turnuvanın şampiyonu oldu. Maçın ardından dereceye giren odalara madalya ve kupaları takdim edildi. Ödül töreninde ayrıca; turnuvanın tek kadın oyuncusu olan Harita Mühendisi Dila Gökçe ve turnuvanın ‘Gol Kralı’ olan Mimar Yunus Barunduk’a plaket verildi. İMO Denizli Şube Başkanı Şevket Murat Şenel etkinliğe desteklerinden dolayı Denizlispor Başkanı Ali Çetin’e de teşekkür plaketi takdim etti. Etkinlik fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Turnuva'nın "gol kralı" Mimar Yunus Barunduk

Turnuva 2'ncisi Makine Mühendisleri Odası

Turnuva 3'üncüsü Mimarlar Odası

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER