Genç yıldız geleceğin futbolcularıyla buluştu

Denizlispor’un başarılı savunma oyuncusu Alperen Babacan, 7 yıl eğitim gördüğü Okul Yaptırma ve Yaşatma Derneği İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti ve sınıflar arası futbol turnuvasında dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyalarını takdim etti.

Genç yıldız geleceğin futbolcularıyla buluştu

Denizlispor’la Süper Lige çıkma başarısı gösteren Alperen Babacan, yaz tatilinde boş durmuyor. 22 yaşındaki başarılı oyuncu 7 yıl eğitim gördüğü Okul Yaptırma ve Yaşatma Derneği İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti. Yıldız oyuncu Eski Okul Müdürü Abidin Mutlubaş ve öğretmenleriyle hasret giderirken, öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşı karşıya kaldı. Genç oyuncu bu yıl sınıflar arası futbol turnuvasında dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyalarını düzenlenen törenle takdim etti. Kazanan sporcuları tebrik eden Alperen, kaybeden öğrencileri ise teselli etmekten geri kalmadı.

PROTESTOLARI GÖRÜNCE MÜDAHALE ETTİ

Ödül töreninde öğrencilerin kazanan arkadaşlarına protestoda bulunması üzerine Alperen olaya el koydu… Yaptıklarının yanlış bir hareket olduğunu öğrencilere anlatan 22 yaşındaki oyuncu, ‘arkadaşlarınızı alkışlayın, bu doğru değil’ diyerek takdir topladı.

“ÇOK MUTLU OLDUM”

Öğrencilerle bir araya geldiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Alperen, “ Öncelikle Okul Yaptırma ve Yaşatma Derneği’ne geldiğim için çok mutluyum. 7 sene burada eğitim gördüm. Abidin Hocam çağırdı, bende bu daveti karşılıksız bırakamazdım. Öğrencilerle bir araya geldik. Futbol turnuvasında dereceye giren öğrencilere madalya ve kupalarını verdik. Üzülenler ve ağlayanlar oldu ama kazanmakta kaybetmekte var. Bende yıllarca burada sınıflar arası turnuvada oynadım. Kazandık, kaybettik ama kazanını tebrik ettik. Bu oyunun kuralı bu… Genç kardeşlerimizde inşallah bunun farkına varır ve kazananı tebrik ederler, futbol kardeşlik oyunu” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER