Gençlik Spor'dan 15 Temmuz etkinliği

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 5’inci yıl dönümünde milli sporcular, zincir oluşturup Denizli sancağını elden ele taşıyacak.

Gençlik Spor'dan 15 Temmuz etkinliği

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 5’inci yıl dönümünde anma programı düzenliyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın tüm yurtta aynı saatte uygulayacağı haftanın en dikkat çekici etkinliği ise 15 Temmuz 2021 Çarşamba akşamı Sancak Koşusu olacak. Açıkhava Tiyatrosu önünden saat 21.00’de başlayacak etkinlikte 100 metre arayla konumlanacak milli sporcular, sırayla birbirlerine sancak teslim edip Türk Bayrağı’nı verecek. 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda sancağı son ulaştıran sporcu, burada Denizli Sancağı’nı Vali Ali Fuat Atik’e takdim edecek. Güzergahın trafiğe kapatılacağı etkinlikte 25 milli sporcunun görev alacak.

TURNUVALAR ŞEHİTLER ANISINA

Sportif etkinlikler olarak Hasan Güngör Spor Salonu’nda Masa Tenisi Turnuvası, Teraspark’ta üç gün sürecek Satranç Turnuvası, Kınıklı Spor Kompleksi, Serinhisar ve Tavas’ta Dart Turnuvaları gerçekleşecek. Denizli Gençlik Merkezi de 15 Temmuz Haftası’na yoğun bir programla hazırlanıyor. İçişleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında yurdun farklı noktalarından gelecek gençleri ağırlamaya hazırlanan Gençlik Merkezi, şehit ailelerini ziyaret ve söyleşi gibi etkinliklerle anma programlarına katılacak.

“KAHRAMANLARIMIZI UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ”

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 5’inci yıl dönümü etkinliklerinin planlandığını kaydeden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, 15 Temmuz darbe girişiminde göğsünü siper edip hainlere karşı durarak şahadet mertebesine ulaşan şehitlerimiz ile gözünü kırpmadan canını hiçe sayan gazilerimiz anısına programlar hazırladıklarını söyledi. Demokrasi mücadelesinde canlarını hiçe sayan aziz şehitleri rahmetle andıklarını söyleyen İbanoğlu; hem spor hem de Gençlik Merkezi faaliyetleriyle gençlerin bu kahramanları unutmayacağına, bıraktıkları şanlı mirasa sahip çıkacaklarına inandığını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER