“Gol atmam için beni alıyorlar”

Horoz’un gol umudu Hugo Rodallega, “Kulüpler benimle gol atabildiğim için sözleşme imzalıyor. O yüzden çok fazla gol atmış olsam bile üzerimde her zaman baskı oluyor” dedi.

“Gol atmam için beni alıyorlar”

Yeşil-siyahlıların golcüsü Hugo Rodallega, basına açık gerçekleştirilen antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Rekabet seviyesinin yüksek olduğu bir ligde mücadele ettiklerini kaydeden Rodallega, “Zorlukların üstesinden gelebilmemiz için çok çalışmamız gerekiyor. Ancak bu şekilde ligde tutunabilirsiniz” diye konuştu.

“RİZE MAÇI MORAL OLDU”

Çaykur Rizespor galibiyetinin takıma moral getirdiğini söyleyen Rodallega, “Açıkçası grubun özgüveni için çok önemli bir maçtı. Uzun zamandır da kazanamıyorduk kendi evimizde tekrardan kazanmak da çok önemliydi. Bunu sürdürebilmek daha önemli, bunun için de çalışıyoruz” dedi.

“HER MAÇ ÖNEMLİ”

Gazişehir maçı hakkında da konuşan 34 yaşındaki golcü, “Rakibin kim olduğunun önemi yok. Her zaman zor maçlar olur Süper Lig’de. Her rakip zorlu… O yüzden zor maç yoktur, rakip kim olursa olsun hepsi çok önemli maçtır” yanıtını verdi.

“AMACIM HOCAYA KARŞI GELMEK DEĞİLDİ”

Rizespor maçının 65’inci dakikasında değişiklik tabelasında ismini görünce kale arkasından sahayı terk eden Aissati’yi oyun alanına geri döndüren Rodallega, Mehmet Özdilek’in tercihine saygısızlık yapmadığını söyledi ve şu sözlerle konuya açıklık getirdi:

“Denizlispor gibi bir takımın kaptanlarından birisiyim. O pozisyonda aslında onu geri çağırmamın sebebi Zeki’nin sakatlığıydı, Zeki’nin iyi olup olmamasıydı. Çünkü baktığınızda Aissati bizim için çok önemli bir oyuncu, müthiş bir oyuncudur kendisi. Ama çıkarken herhangi bir şekilde hocamızın verdiği karara karşı bir tepki değildi asla. Sadece Zeki’nin durumu belli olmadığı için dursun onu bir görelim ondan sonra karar verilsin. Bu çok önemliydi çünkü takımın kaptanıysanız, kaptanlarından bir tanesiyseniz takımın iyiliğini düşünürsünüz. Ben de bu şekilde bir duruş sergiledim ama dediğim gibi kesinlikle sadece Zeki’nin durumuna bakarak hareket ettim. Herhangi bir şekilde hocamıza karşı gelmek değildi amacım. Böyle bir hedefimiz de yok zaten, kararları hocamız verir, biz sadece takımın iyiliği için mücadele veririz”

“9 GOLÜM VARKENDE BASKI HİSSEDİYORDUM”

“Ligde 2 golünüz var uzun süredir gol atamıyorsunuz bu sizde baskı oluşturuyor mu?’ sorusunu da yanıtlayan Rodallega, “Geçen senelere baktığınızda bu 12. haftaya geldiğimizde 8-9 golüm varken de baskı hissederdim. Çünkü kulüpler benimle gol atabildiğim için sözleşme imzalarlar. O yüzden 8 golüm var 2 golüm var fark etmez, her zaman baskı hissederim. Çünkü ben buraya takıma katkıda bulunmak için gelmiş bir futbolcuyum, o yüzden niyetim her seferinde daha çok gol atabilmek daha çok çalışıp katkıda bulunmak. O yüzden her seferinde baskı altında hisseder insan, bunun kaç tane gol attığımızla alakası yoktur, sergilediğiniz duruşla ve profesyonellikle alakalıdır” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER