GSB Okul Sporları kapılarını açtı

Yaz döneminin başlaması ve okulların tatil olmasıyla tüm öğrencilerin heyecanla beklediği GSB Spor Okulları, 81 ilde olduğu gibi Denizli’de de coşkulu bir açılışa sahne oldu.

GSB Okul Sporları kapılarını açtı

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği ve her yıl binlerce öğrencinin merakla beklediği GSB Spor Okulları, il merkezi ve ilçelerde eş zamanlı olarak kapılarını öğrencilere açtı. Sabah saatlerinde Merkezefendi Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü’nce Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu’nda yapılan programda sporcu grupları gösterilerini sundu. Jimnastik, atletizm, karate ve basketbolcuların yeteneklerini sergilediği gösteriler izleyenler tarafından ayakta alkışlandı. Programa Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu ile Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu da katılarak sporcuların heyecanına ortak oldu.

İbanoğlu’dan ailelere teşekkür

GSB Spor Okulları açılışında konuşan İl Gençlik ve Spor Müdürü Ahmet İbanoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak çocuklara ve gençlere büyük önem verdiğini söyledi. Çocuk ve gençlerin boş zamanlarında gençlik faaliyetlerine katılmasını söyleyen İbanoğlu, spor salonlarına koşmalarını ve enerjisini spor yaparak atmalarını istedi. Yıl boyunca devam edecek kurslarda çocukların yeni beceriler kazandıklarını ifade eden İbanoğlu; paylaşmayı, sorumluluk almayı ve takım ruhunu öğrendiklerini belirtti. İbanoğlu, çocukları için sporun önemini bilen ve onlara destek olan tüm velilere teşekkür etti.

İlçelerde kayıtlar sürüyor

5-18 yaş grubunu kapsayan ücretsiz spor kurslarında basketboldan karateye, eskrimden tekvandoya kadar onlarca sportif branşta çalışmalar yapılacak. Engelli bireylerinde spor okullarına katılmalarına yönelik farklı engel gruplarında tenisten judoya, okçuluktan atletizme kadar talep edilen farklı branşlarda kurslar verilecek. Kurslara başvuruda bulunmak ve bilgi almak isteyenlerin en yakın Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü’ne giderek başvuruda bulunabileceği bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER