“HAKEMLERE OLAN GÜVENİ ZEDELEYECEK”

Denizlispor Teknik Direktörü Osman Özköylü, geçtiğimiz sezon 1. Lig play-off maçlarında uygulanan ve bu sezon Spor Toto Süper Lig’de uygulanacağı açıklanan Video Hakem Sistemi’nin (VAR) hakemlere olan güveni zedeleyeceğini belirtti ve sisteme karşı olduğunu söyledi.

“HAKEMLERE OLAN GÜVENİ ZEDELEYECEK”

Türkiye Futbol Federasyonu, Spor Toto Süper Lig maçlarında Video Yardımcı Hakem (VAR) sisteminin kullanılacağını resmen açıkladı. Geçtiğimiz sezon Süper Lig’de bazı karşılaşmalarda ve Spor Toto 1. Lig play-off karşılaşmalarında kullanılan VAR sistemi bu sezon Süper Lig’de kullanılacağını duyurdu. Denizlispor Teknik Direktörü Osman Özköylü’de  “ ‘VAR’ sistemini önce Süper Lig’de kullanıp bunun nasıl sonuç vereceğini test edecekler. Sonrasında da bizim ligde kullanılacaktır” açıklamasını yaptı.

“OYUNUN AKIŞINI DURDURUYOR”
“Şu anda bizim ligde bu sistemin 1. Lig’de kullanılacağını düşünmüyorum” diyen Özköylü, “ Ben VAR sistemine sıcak bakmıyorum. Oyunun akışını durduruyor ve oyun içindeki aksiyonlar noktasında heyecanı kaybettiriyor. Belki kritik noktalarda, kritik doğru kararlar verilmesine yardımcı oluyor ama hakemleri çok zor durumda bırakıyor. Hakemlere olan güvenin sarsılmasına neden oluyor” dedi.

MAÇLARIN GİDİŞATI DEĞİŞİR ANCAK HAKEMLER ÇOK ZARAR GÖRECEK

“VAR sisteminin olmaması şu an bizim lige bir değişiklik getirmez” diyerek sözlerine devam eden tecrübeli teknik adam,  “ Şimdiye kadar zaten yoktu. Aynı şekilde tartışmalar içinde bu durum devam edecek. Ama VAR sistemi gelirse kritik noktalarda verilecek olan kararlarla, maçların gidişatı değişebilir. Kısacası sezonun geneline etki edebilir. Şahsi kanaatim hakemler bu sistemden çok zarar görecek. Ben olumsuz bakıyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 16:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER