Halter heyecanı Denizli'de

Halterin kalbi iki hafta boyunca Denizli’de atacak. 17-19 Ocak tarihlerinde Okul Sporları Yıldızlar Türkiye Şampiyonası, hemen ardından 24-27 Ocak’ta ise Naim Süleymanoğlu Büyükler Türkiye Şampiyonası ile yaklaşık bin beş yüz sporcu Denizli’de buluşacak.

Halter heyecanı Denizli'de

Halter Türkiye Şampiyonaları için geri sayım başladı. İki büyük organizasyona ev sahipliği yapacak Hasan Güngör Spor Salonunda hazırlıklar sürüyor. Türk Halterinin altyapısını teşkil eden yıldızlar kategorisi sporcuları 17-19 Ocak tarihlerinde Okul Sporları Türkiye Şampiyonası için podyuma çıkacak. Bu yarışmalarda 46 ilden 280 erkek, 136 bayan sporcu olmak üzere toplamda 416 sporcu madalya için yarışacak. Müsabakaların teknik toplantısı 16 Ocak Çarşamba günü saat 18.00’de yapılacak.

Naim Süleymanoğlu anısına

Türkiye Halter Federasyonu faaliyet programında yer alan Naim Süleymanoğlu Büyükler Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasının adresi de Denizli oldu. 24-27 Ocak tarihlerinde yine Hasan Güngör Spor Salonunda gerçekleşecek şampiyonada büyükler kategorisinde Türkiye’nin en iyi haltercileri yarışacak.

Büyükşehir Belediye’den organizasyona destek

Türkiye Halter Şampiyonası için Hasan Güngör Spor Salonunda hummalı bir şekilde hazırlıklar devam ediyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi günler öncesinden billboardlarda şampiyona afişlerine yer vererek halkı şampiyonayı izlemeye davet etti. Tüm detayların düşünüldüğü şampiyonada Denizli Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü de ilk defa sporcularıyla podyuma çıkacak.

İbanoğlu “en iyi şekilde ev sahipliği yapacağız”

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün koordinesinde gerçekleşecek yarışmalar hakkında düşüncelerini paylaşan İl Müdürü Ahmet İbanoğlu; iki önemli organizasyonu başarıyla yapacak tecrübeye sahip olduklarını söyledi. Sporseverleri Halter Türkiye Şampiyonalarını izlemeye Hasan Güngör Spor Salonuna davet eden İbanoğlu, yaklaşık binbeşyüz sporcuya ev sahipliği yapacaklarını söyleyerek, organizasyona destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür etti.

SPOR SERVİSİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER