“Hedef süper lig demek acemilik olur”

Bu sezon Süper Lig hedefiyle yola çıkan Merkezefendi Basket’in Coach’u Şahin Ateşdağlı, çok önemli açıklamalarda bulundu. Denizli’nin Süper Lige hazır olduğunu ifade eden Ateşdağlı, “Salon, seyirci, atmosfer var. Denizli’den daha hazır yer göremiyorum. Ama altını doldurarak gitmemiz lazım. Ama şu an hedefimiz Süper Lig demek acemilik olur” dedi.

“Hedef süper lig demek acemilik olur”

Türkiye Basketbol Ligi’nde bu sezon şampiyonluk hedefleyen Merkezefendi Basket, 12’nci haftada deplasmanda karşılaşacağı Konyaspor maçı hazırlıklarını PAÜ Spor Yerleşkesi’nde gerçekleştirdiği antrenmanla sürdürdü. Üst üste aldığı 3 galibiyetle kendine gelen yeşil-mavililerde morallerin üst seviyede olması dikkatlerden kaçmadı.

“KOLAY MAÇ OLMAYACAK”

Hazırlıkların iyi gittiğini ifade eden Coach Şahin Ateşdağlı, “ Geçtiğimiz hafta zor bir maçı geride bıraktık. Önümüzde 4 zorlu maç daha var. Konya maçı bunlardan sadece ilki... Petkim ayarında üst düzey bir takımla karşılaşacağız. Kolay bir maç olmayacak. Deplasmandan en iyi sonuçla dönmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

“YOLDA HEDEF DEĞİŞTİRDİK”

Süper Lig hakkında da konuşan Ateşdağlı, yolda hedef değiştirdiklerine dikkat çekti ve, “ Öncelikle ilk sene başında kurarken play-off hedefi ile yola çıktık. Yönetimsel anlamda, şehir ve destek anlamında çok iyi bir organizasyonumuz var ama yeni bir ligdeyiz. Her şey kolay olmayabiliyor. Biz yolda iken hedef değiştirdik. İlk 8’i hedeflerken, ilk 4’ü hedefler hale geldik. Bunun içinde bazı oyuncu değişiklikleri yapmak zorunda kaldık. Bunların adaptasyonu da bir süreç alıyor. Soner, Jordan ve Erkin sonradan bize dahil oldu. Bunları da adapte etmek çok kolay değil. Şanssız maçlarda kaybettik ama kötü oynayıp kaybettiğimiz maçlarda oldu. Ama önemli olan o sisteme sahip çıkmaktı. Burada öncelikle taraftar olmak üzere yönetimde ciddi bir duruş sergiledi. Onlardan aldığımız güçle, iyi de çalışarak bir ritim yakaladık.” dedi.

“ÖNEMLİ OLAN İKİNCİ YARI”

“Önemli olan ikinci yarı” diyerek sözlerine devam eden Ateşdağlı, “ Soner Şentürk 4 hafta bizimle birlikte olmayacak. Son maçta kasığından aldığı darbeden dolayı… Bizim gibi takımlarda bunlarda etken oluyor. Bu yüzden kalan 4 maçımızdan en iyi sonuçları alıp devreye girmek istiyoruz. İkinci yarıda da seri galibiyetlerle üst sıralarda yer bulmak hedefindeyiz. Bu ligde önemli olan ligi avantajlı yerde bitirmek…” diye konuştu.

“HEDEF SÜPER LİG DEMEK ACEMİLİK OLUR”

“Hedefimiz Süper Lig demek acemilik olur” diyen Ateşdağlı, “ Lige baktığımızda bizim gibi kurgulanmış takımlar var. Petkim, Mamak, Akhisar, Konya.. Hepsi de Süper Lige çıkmak için kurulmuş takımlar. Bunların içine Fethiye’de eklenebilir. Biz ise yolda kurgu değiştirdik. Bu sezon ligde herkes herkesi yenebiliyor. Petkim çıkmak için hazırlandı ama şimdiden 3 yenilgisi var. Bu seviyede iseniz bu yenilgileri almamış olmanız gerekiyor. Biz dahil kimsenin Süper Lige çıkacağız demesi doğru değil. Maksimum çalışmayı yapıp en iyi yerde ligi bitirmek istiyoruz. Play-off herşeye gebe. Geçen seneyi artık unuttuk. Farklı bir lig ve kurgudayız. 1’nci olur direk çıkabiliriz, 8’inci olur play-off’tan da ama şu an için ana hedefimiz saha avantajı” ifadelerini kullandı.

“KAZANMAKTA KAYBETMEKTE VAR”

Taraftarlara da destekleri için teşekkür eden Ateşdağlı, “İnanılmaz bir destek var. Özellikle Pota Arkası ve diğer gruplar… Taraftarlarımız bizim hep yanımızda. Yanlış yaptığımız zamanlarda oluyor. Olacak da sonuçta spor yapıyoruz. Kazanmakta kaybetmekte var. Geçen sene her şeyi kazandık, bu sene farklı. Destek olursa, içeride ve dışarıda kazanamayacağımız maç yok. Sporu doğru şekilde güzellikle yapmak istiyoruz, bir başka hedefimizde bu” dedi.

“BİZDEN DAHA HAZIR YER YOK”

Denizli’nin Süper Lige hazır olduğunu açıklayan Ateşdağlı, “Salon, seyirci ve atmosfer var. Denizli’den daha hazır yer göremiyorum. Şans gelir çıkarsak bizden daha hazır yer yok. Buna üstteki takımlardan da eklemek yapabilirim. Ama sindirerek gitmemiz gerekiyor. Şu an çok hazır durumdayız ama altını doldurmamız lazım. Belediye Başkanımız Şeniz Doğan’ın bu konuda tasavvufu var. Altyapı olması lazım… Altyapı olmadan çıkmak kolay değil. Altyapı olursa kalıcı bir sistem olur” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER