"Hedefimiz play-off"

Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Merkezefendi Belediye Basket Takımı Başkanı Veli Deveciler; “Bizim için sürprizlerle dolu bir ilk yarıydı. Ama biz takımın performansından memnunuz” dedi.

"Hedefimiz play-off"

Merkezefendi Belediyesi Basket Takımı Başkanı Veli Deveciler, ilk yarının kendileri açısından sürprizlerle dolu bir dönem olduğunu söyledi. Deveciler, “Aslında beklediğimiz hareketlikte yoğunlukta geçti. Bizim için sürprizlerle dolu bir ilk yarıydı. Ama biz takımın performansından memnunuz. Beklentilerimizi karşıladı. İnişler çıkışlar oluyor. Bizimde inişlerimiz çıkışlarımız oldu. Ama geldiğimiz noktanın iyi ve doğru olduğunu düşünüyoruz. Yönetici arkadaşlarımız, kulüp çalışanları herkes elinden geleni yapıyor. Oyuncu arkadaşlarımız da antrenör grubu da hepsi çok fedakarca gayretli bir şekilde çalışıyorlar. Biz performanslarından çok memnunuz. İlk yarı evet sürpriz mağlubiyetlerimiz oldu. Bunları yaşadık gördük. Bunlardan ders çıkardık. Ama sürpriz galibiyetler de aldık. Ligin farklı bir lig olduğunu biliyoruz. Sert, mücadeleci, kavgacı bir lig. Bir oyuncu sirkülasyonu oldu. Başladığımızdan bu yana yeni oyuncu arkadaşlarımız katıldı. Hepsiyle bir adım daha öteye gittiğimizi düşünüyoruz” diye konuştu.

“HEDEFİMIZ PLAY-OFF”

Şu an geldikleri noktayla ligin en kaliteli takımlarından biri olduklarını ifade eden Başkan Deveciler, “İkinci yarıda mücadelemiz, hedefimiz Play-Off öncelikli olacak. Play-Off öncesinde de biliyorsunuz statü gereği ligi birinci bitirirseniz doğrudan üst lige çıkıyorsunuz. Fırsat kovalayacağız. Fırsat ayağımıza gelirse tepmeyeceğiz. O yakaladığımız fırsatı da değerlendireceğiz. Ama olmazsa da play-off da bu şansı deneyeceğiz. Takımın bu her iki durumunu becerebileceğini gelen fırsatları değerlendireceğini düşünüyorum” dedi.

DENİZLİ, TAKIMA SAHİP ÇIKIYOR”

Kentte takıma olan ilgi, takıma olan sempati çok yüksek olduğunu söyleyen Başkan Deveciler, “Maçlarımızı çok güzel bir salonda oynuyoruz ve hep dolu. Burası atmosfer olarak ambiyans olarak çok doğru bir yer. Bizim için doğru bir tercih. O konuda sık sık söylüyorum. Üniversitemize, rektör hocamıza teşekkürlerimi sunuyorum. Eksik olmasınlar bize bu konuda her türlü desteği sağlıyorlar. Bizde bu salonda oynamaktan üniversitenin içinde üniversiteli arkadaşlarla da kucaklaşmaktan memnuniyet duyuyoruz. Türkiye’deki bütün liglerde bizim üst lig dâhil basketbolda en çok seyirci toplayan beşinci ya da altıncı takımız. Bu büyük bir başarı “diye konuştu.

“GÜÇLÜ BİR YÖNETİMİMİZ VAR”

Yönetim kurulu arkadaşlarına teşekkür eden Başkan Deveciler, “Güçlü bir yönetimiz var. Zaten olmasa hakikaten olmaz. Birçok şeyin halletmek mümkün değil. Çok güçlü yönetimimiz var. Orada hiçbir sıkıntımız yok. Eksik olmasınlar. Birçok sponsorluk anlaşması yaptık. Denizli’nin sanayicileri, tüccarları, iş adamlarıyla. Bize gerçekten çok destek oluyorlar. Şimdiye kadar gidip görüştüğümüz iletişime geçtiğimiz hiç kimseden olumsuz bir dönüş almadık. Her konuda bize destek veriyorlar. Bu konu bir problemimiz yok. Ama bu işin hakikaten mali yapısı bir yönetimi var. Bu finans işi aynı zamanda. Bunun sürdürülebilir olması lazım. Bu sene bütün bunları bu şekilde götürebilirsiniz. Ama bunun 3-4-5 yıla yaymak kolay iş değil. Yani ben bir iş adamına her seferinde gidip bana yardım edin demek istemiyorum. O insanları vermiş olduğu katkıyı içlerine sindirmemiz lazım. Hem bizim karşılık vermemiz lazım onlara. Onlar bu verdikleri paranın karşılığını bizim onlara sunacağımız bir takım görsellerle, o sponsorluğun karşılığı olan işlemlerle almalılar. O yüzden sürdürülebilir bir tablo çizmemiz lazım. Onun için birkaç çalışmamız var. Şimdi zaten biliyorsunuz Merkezefendi Belediyesi bize destek oluyor her konuda. Onda bir problemimiz yok. Yöneticilerimiz destek oluyor. Bu ligde federasyonun desteği yok ama Spor totodan bir kaynak geliyor. Bizlerin katkılarıyla devam ediyor iş. Yaklaşık iki aydır ciddi bir çalışma yürütüyoruz. Şimdi malumunuz özellikle basketbol takımlarının bu ara sürekli sigorta şirketleri sponsor oluyor. Beşiktaş, Sompo Japon oldu. Galatasaray, Doğa Sigorta oldu. Afyon yine yaptığı Meska yatırım oldu. Bizim de böyle bir sigorta şirketi ile görüşmelerimiz sürüyor. Ciddi bir aşamaya geldik. Hem isim hem de onlar bizim network kullanarak burada bir sigorta faaliyeti yürütecekler. Bu daha önce denenmiş, yapılmış. Birçok takımın kullandığı bir sponsorluk şekli. Eğer onlarla düşündüğümüz aşamaya gelip de imzaları atabilirsek takımın 3 yılını kurtarmış oluruz diye düşünüyorum. Bununla ilgili ciddi bir çalışma yapıyoruz. Onunla ilgili de net haberleri önümüzdeki haftalarda sizlerle paylaşacağız” dedi.

“CUMA AKŞAMI SAMSUN GELİYOR”

İkinci yarının ilk maçında cuma akşamı saat 19.00'da PAÜ Arena'da Samsunspor' u ağırlayacaklarını söyleyen Başkan Deveciler, “Her zaman dediğim gibi büyük taraftarımız yanımızda olsun. İkinci yarının ilk maçında taraftarımıza ihtiyacımız var” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2020, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER