Himmet yeni sayfa açtı, Burak Çalık; “Arayış yok!”

Yeşil siyahlılarda geleceği merak konusu olan Muhammet Himmet Ertürk, takımda kaldı. Denizlispor’un yıldız ismi Burak Çalık, ‘Adana’da ev tuttu’ yönünde çıkan haberlere ‘Evim zaten burada, herhangi bir ev arayışı da yok. İnşallah şampiyon olacağız ondan sonrada önümüzdeki süreci değerlendireceğiz tabi ki” diyerek yüreklere su serpti.

Himmet yeni sayfa açtı, Burak Çalık; “Arayış yok!”

İlk devrenin sonunda alacakları ödenmediği gerekçesiyle kulübe ihtar çeken ve gönderilmesi beklenen Himmet takımda kaldı.  Antalya kampında çok çalışan ve Teknik Direktör Yücel İldiz’in gözüne giren genç oyuncu yeni bir sayfa açtı.

Cihan, Tisdell gitti, O kaldı

Yücel İldiz’in birebir görüştüğü Muhammet Himmet, kendini toparladı ve yeniden forma savaşına ortak oldu.  Yeşil siyahlı yönetim Cihan, Tisdel ve Muhammet’ten 2’sinin takımdan ayrılacağını açıklamıştı. Bu isimler içinde takımda kalan yeşil siyahlıların alt yapısından yetişen Muhammet oldu.

25 yaşındaki oyuncu sezonun ilk yarısında ligde 9 maçta forma giymişti.

"3 maçı almamız gerekiyor"

“İyi bir devre arası kampı geçirdik” diyen Burak, “Gerekli çalışmalarımızı yaptık artık maç haftasındayız. En yakın rakibimizle başlıyoruz, kaybetmememiz gereken bir maç. Tabi ki de kazanmak için gideceğiz ama en azından da 1 puan alarak dönmemiz lazım ki farkı tekrar koruyalım. Zorlu bir sürece başlayacağız. Gazişehir, Adana Demir ve Hatay gibi sıkı rakiplerle başlıyoruz. Tabi ki şampiyon olmak istiyorsak almamız gereken puanları almak zorundayız. Belirli bir puan aralığı var onu devam ettirmemiz gerekiyor. İnşallah iyi başlarız çünkü bir amaç var. Özellikle bu 3 maçı almamız gerekiyor” dedi.

Çıkan haberlere açıklık getirdi

Adana’da ev tuttuğu ve Adana Demirspor’a gideceği yönündeki haberlere cevap veren Burak, “  Çıkan haberleri bende okudum. Adana’da ev tuttuğuma dair bazı söylentiler var ama özellikle Gençlerbirliği maçından sonra taraftara bir söz verdim; “Bu filmin sonunu görmeden gitmek yok diye.” Bu işin sonucu inşallah şampiyonluk olacak ve bende bu ekibin bir parçası olarak kalacağım. Teklif mutlaka gelecek çünkü profesyonel bir iş yapıyoruz ama söylediğim gibi şuan hiçbir kulüple öyle bir anlaşmam olamaz. Evim zaten burada, herhangi bir ev arayışı da yok. İnşallah şampiyon olacağız ondan sonrada önümüzdeki süreci değerlendireceğiz tabi ki” diyerek çıkan haberlere açıklık getirdi.

Sonuca bakmadan desteklesinler

Taraftarlara verdikleri destek için teşekkür eden Burak, “İlk yarı çok iyi desteklediler. Belki ilk başladığımız haftalarda şampiyonluğa inanmayan bir Denizli Halkı vardı. Tabi alınan sonuçlar, sahada gösterilen mücadele sayesinde şehrin tepkisi de olumlu hale geldi. Dediğim gibi ilk yarı çok iyi desteklediler, umarım ikinci yarıda desteklemeye devam ederler. Birde şöyle bir şey söylemem lazım; Bazen istediğimiz gibi gitmeyebilir maçlar, golü 90 da atabiliriz 90 da da yiyebiliriz. Golde kaçırabiliriz, bunlar ilk yarıda da oldu. Sonuç ne olursa olsun sonuca bakmadan bizi desteklemelerini rica ediyorum. Çünkü oynanacak çok maç var ama finalde ipi onlarla göğüsleyeceğimizi düşünüyorum” dedi.

İBRAHİM ALAYONT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER