“Hoca kendi sistemini oturtmaya çalışıyor”

Yeşil-siyahlıların tecrübeli futbolcusu Burak Çalık, Sivasspor yenilgisi sonrası, “ Her şeyden önce bir formasyon değişikliği var. Bir an önce buna adapte olmamız lazım. Oyuncu grubu olarak da birlikte oynamayı, takım olarak oynamayı biraz daha ön plana almamız gerekiyor” diye konuştu.

“Hoca kendi sistemini oturtmaya çalışıyor”

Demir Grup Sivasspor’a 2-0’lık skorla yenilen Yukatel Denizlispor’da, maç sonrası Burak Çalık basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“KÖTÜ BİR POZİSYONDA OLDUĞUMUZU DÜŞÜNMÜYORUM”

“Beklediğimiz, istediğimiz oyun bu değildi. İstediğimizi yapamadık” diyen Burak, “ Bizim adımıza çok kötü oldu. Çok çalışmamız eksiklerimizi kapamamız lazım. Kolay değil tabi. Yeni hocamız var. Oda kendi sistemini oturtmaya çalışıyor. İster istemez bu tabi ki zaman alacaktır. Ama ne olursa olsun bu tarz maçları kaybetmek bizim adımıza iyi değil. Daha çok yolumuz var. Çok oynanacak maç var. Umarım bunun telafisini en yakın zamanda yaparız ve önümüzü biraz daha rahat görebiliriz. Yansıtıldığı kadar da kötü bir pozisyonda olduğumuzu düşünmüyorum. Geçen senede şampiyonluğa giderken içeride 5 maç kazanamamıştık ama telafisini yaparız. Umarım yine başarırız. Önümüzde yine zorlu Beşiktaş maçı var. Büyük camia. Elimizden gelen mücadeleyi göstereceğiz. İnşallah istediğimizi alıp döneriz” şeklinde konuştu.

“KIRILMA ANLARINDA O EŞİĞİ AŞAMIYORUZ”

Takımın başına yeni getirilen Mehmet Özdilek’in sistemine bir an önce adapte olmaları gerektiğini söyleyen Burak, “ Her şeyden önce bir formasyon değişikliği var. Biran önce buna adapte olmamız lazım. Herkes emin olsun. Buna alıştığımız zaman bu bizi ileriye götürecektir. Çünkü takım menfaatine bu daha faydalı. Bazen maçın kırılma anlarında o eşiği aşamıyoruz. Bunu bir an önce tamamlamamız gerekiyor. Oyuncu grubu olarak da birlikte oynamayı, takım olarak oynamayı biraz daha ön plana almamız gerekiyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER