HOROZ 897 GÜN SONRA SERİ YAPTI

 HOROZ 897 GÜN SONRA SERİ YAPTI

Altınordu galibiyeti ile birlikte iç sahada üst üste 3. galibiyetini alan Denizlispor, bu seriyi en son 2014-2015 sezonunda Mehmet Altıparmak önderliğinde elde etmişti.

Son yıllarda iç sahada aldığı sonuçlar ile büyük hayal kırıklığı yaratan Denizlispor, Reha Erginer’in takımın başına gelmesinin ardından Gazişehir ve Adana Demirspor’un ardından Altınordu’yu da mağlup ederek iç sahada üst üste 3. galibiyetini aldı. Öyle ki yeşil-siyahlı takım iç sahada bundan önceki 3 karşılaşmasında 1 puan bile toplayamamıştı.

GEÇEN SEZON 18 PUAN TOPLADI
Geçtiğimiz sezon iç sahada ligin en kötü 3 takımından birisi olan Denizlispor, sadece 18 puan toplayabilmişti. Horozlar ayrıca üst üste 2 maç bile kazanamamış ve iç sahada oynanan vasat futbol, Denizlispor’u play-off’un dışına itmişti.

ÜST ÜSTE 2 MAÇ KAZANAMADI
Yeşil-siyahlılar 2015-2016 sezonunda ise geçen sezonu aratmayan bir performans ortaya koymuştu. Horozlar bütün sezon boyunca Denizli’de sadece 21 puan toplamış ve yine ligin en kötü istatistiğine sahip takımlarından birisi olmuştu. Horozlar 2 sezon öncede iç sahada üst üste 2 galibiyet bile elde edememişti.

ÜST ÜSTE 3 MAÇ KAZANDI, LİGDE KALDI
2014-2015 sezonunda da alt sıralarda yer alan Denizlispor, otoritelerin ligden düşmesine aday takımları arasında yer alıyordu. İç sahada arka arkaya 6 maç kaybeden yeşil-siyahlılar son haftalarda kendine gelmiş ve Manisaspor’u ikili averajda geçerek ligde kalmayı başarmıştı. Mehmet Altıparmak önderliğinde iç sahada Karşıyaka’yı 2-0, Orduspor’u 5-1 ve Manisaspor’u yine 2-0 mağlup ederek evindeki 3 karşılaşmadan zaferle ayrılan Horoz ve ligde kalmayı başarmıştı.

Horoz o sezonda iç sahada sadece 22 puan toplayabilmiş fakat bu puanların 9’unu son 4 haftada alarak büyük bir sürpriz gerçekleştirmişti.

İBRAHİM ALAYONT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER