Horoz'da fizik bitmiş!

Yukatel Denizlispor’un hocası Mehmet Özdilek, milli arada çalışmalarını sürdüren oyuncularının fiziksel verimini arttırabilmek için, özel bir çalışma programı hazırladı.

Milli Takım arasını iyi değerlendirmek isteyen Yukatel Denizlispor’da Teknik Direktör Mehmet Özdilek, takımın fiziksel çalışmalara ağırlık verdi. 53 yaşındaki teknik adam göreve geldiği ilk günde takımın kuvvet anlamında sıkıntıları olduğunu üstü kapalı dile getirmişti. Bu kapsamda milli arayı fırsat bilen Özdilek, kondisyonerleri ile özel bir çalışma programı hazırladı. Özdilek, hazırlanan plan doğrultusunda, takımın temposunu 90 dakikaya yayabilmesi adına çalışmalar yapacak.

OYUNCULAR TESTE TABİ TUTULUYOR

Oyuncuları milli arada özel testlere tutan, teknik ekibin birebir çalışma programı da hazırladı ve çalışmalara hız verdi. Yeşil-siyahlılar ligin geride kalan 11 haftada ligin en az koşan takımları arasında yer alıyordu. Horoz’da fizik kapasitenin düşük olmasının sebebi hem çalışmaya hem de takımın yaş ortalamasının yüksek olmasına bağlanıyor.

İLDİZ’İN OPERASYONU TAKIMI ETKİLEDİ!

Yeşil-siyahlılarda takımın fiziksel sıkıntısının sezon başında yapılan çalışmalardan kaynaklı olduğu da tespit edildi. Teknik Direktör Yücel İldiz’in, Doç. Dr. Utku Alemdaroğlu’nu A takımdan uzaklaştırmasının bedeli ağır oldu. Kendi kondisyoneri ile yeni sezonda takımı hazırlayan İldiz’in bu hamlesi, Horoz’a pahalıya patladı. Yeşil-siyahlılar fizik ve kondisyon bakımından rakiplerinin gerisinde kalırken, yıllardır sezon öncesi ve devre arasında takıma fiziksel yüklemeyi yapan Alemdaroğlu’nun takımdan uzak kalması takımın saha içi sonuçlarına da direkt etki yaptı.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2019, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER