HOROZ İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAK

HOROZ İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAK

Denizlispor, Ankaragücü karşılaşmasında protokol tribününde çıkan olaylarla ilgili Haluk Ulusoy Tesisleri’nde bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Başkan Yardımcıları Taner Atilla, Ahmet Selvi, Asbaşkanlar Ali Fırat, Necip İrdem ve Muhammet Kaya, Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Akarsu ve Sportif Direktör Bülent Ertuğrul katıldı.

Denizlispor, Ankaragücü karşılaşmasının 45’ dakikasında protokol tribününde çıkan olaylarla ilgili bir açıklama yaptı. Olayların ardından bir yerel televizyona bağlanarak, skandal açıklamalar yapan Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner ve program sunucusunun canlı yayın konuşmalarını gösteren Denizlisporlu kurmaylar zehir zemberek açıklamalarda bulundular. Gerekli çalışmaların yapılacağını belirten Denizlispor Başkan Yardımcısı Taner Atilla, emniyet güçleri ve gençlik sporu da eleştirdi.
“MAHALLE AĞZIYLA KONUŞUYORLAR”
Çıkan olaylarda yaralanan ve gözünün altına dikiş atılan Başkan Yardımcısı Taner Atilla, “ Bu olaylar yüzünden takımımızın aldığı muhteşem galibiyet biraz gölgelendi. Öncelikle sahada son ana kadar savaşan oyuncularımı kutluyorum. Taraftarlarımızıda unutmamak gerekiyor. Onlarda çok iyi destek oldular. Açıklamalarda komalık ettiklerini söylüyorlar. Mahalle ağzıyla konuşuyorlar. İlk andan itibaren buraya neden geldiklerini anladık. Maçın başlamasına az bir zaman kala ben protokole turnikeden geçmem, bana kapı açılacak şeklinde konuştu” dedi.
“YANIMDA OTURUYOR, TARAFTAR NEREDE?”
Ankaragücü Başkanı Yiğiner’in ‘Bizi Denizlispor taraftarlarının içine oturttular’ şeklindeki sözlerine gösterdiği fotoğraflarla cevap veren Atilla,  “ Her stadyumda aynı durum var. Başkan yanımda oturuyordu. Taraftar nerede ben göremedim. Olması gereken yerde, kendisini kınıyorum” diye konuştu.

“SANDALYE İLE SALDIRMAYA BAŞLADI”
Oyun dışına gönderilen Sportif Direktörün şeref tribününe olmayacak hakaretler söylediğini belirten Atilla, “ Ağır laflar söylediler. Hasan Önder’de bu duruma müdahale etti. Ardından Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, elinde sandalye ile Hasan Abi’ye vurmaya başladı. Benim kendisine herhangi bir müdahalem olmadı. Döndüğünde bana vurmaya kalktı ve onların içinde kaldım. Olaylar benim üzerimden gitti. Alkollü bir şekilde maça gelmişler. Taraftarlar kaçak stadyuma girmiş. Her şeye anlayış gösterdik. Kendilerine yardımcı olduk. Denizlispor her zaman fair-play çerçevesine uyarak hareket edecek. Kendilerini esefle kınıyoruz ” dedi. Yaşanan olaylarda güvenlik zafiyetinin de olduğunun altını çizen Atilla, “ Biz hastaneye gittik. Adamlar maçlarını izlemiş. Ellerini kollarını sallaya sallaya gitmişler. Emniyet güçlerini suçlamak istemiyorum. Bizim güvenlik sayımızla uğraşacaklarına bunlarla ilgilensinler. Biz protokole iki kişi aldıramıyoruz. Daha önceden verdiğimiz isimlerde bile sıkıntı çıkıyor. 25 kişinin orada ne işi var? İnşallah görevliler üzerlerine düşeni yapar. Olayı takip edeceğiz. Denizlispor camiası büyük bir camia, geri adım atmayacağız” dedi.

HAKEM ALACAK PARAMIZ YOK, ALABİLİYORSAN SEN AL!

Yiğiner’in hakemlerle ilgili sürekli kendilerine ihtamlarda bulunduğunu belirten Atilla, “ Yok biz hakemi iyi satın almışız, ayarlamışız. Böyle söylemler bir başkana yakışır mı? Sen Ankara’nın göbeğindesin. Alabiliyorsan al. Lobisi en zayıf takımlardan birisiyiz. Biz hakem hatalarıyla hep karşı karşıya kalıyoruz. Hakem alacak paramız yok. Sen Türkiye’nin göbeğindesin. Yapılacaksa sen yap” ifadelerini kullandı.

İRDEM: “HEPSİNDEN ŞİKAYETÇİ OLACAĞIZ”
“Denizlispor böyle bir olayla anılması bizleri üzüyor diyen Asbşkan Necip İrdem, “ Biz fair-play alan bir kulübüz. Denizli Valisi maça gelmek istiyordu. İyi ki gelmemiş. Kırmızı kart gören oyuncuları polis kamerası kırıyor. Yedek kulübesi aynı şekilde hareket ediyor. Başkan sandalye ile saldırıyor. Böyle bir şey olamaz. Hepsinden şikayetçi olacağız. Passolig sahibi olmayan kişileri bile protokole alınması için uğraştık. Olaylar olmasa daha iyi olurdu. Takımı ve seyircimizi tebrik ediyorum” dedi.

“BEN TURKİKEDEN GEÇİYORUM, ONLARIN NE AYRICALIĞI VAR”
Asbaşkan Ali Fırat, “ Kocaman adamlara bu hareketler yakışmıyor. Ben her deplasmana gidiyorum. Deplasmanda dayak yesem, zoruma gitmez. Ama bu olayı kabul etmiyorum. İyi ki ben orada değilim. Ben Denizlispor Futbol Şube Sorumlusu olarak turnikeden geçiyorum. Onun ne ayrılacağı var. Herkes Sultan Süleyman olmaya kalkıyor. Bir kanun varsa, herkes eşit olmalıdır. Ankaragücü deplasmanında beni protokole almadılar. Seyirci içinde maç izledim. Burada hiç kimseye ses çıkarmıyoruz. Sivas’ta, Elazığ’da, İzmir’de her türlü muameleyle karşılaşıyoruz. Ben Elazığ’da futbolcumuz gol attığında alkışladım diye herkes üzerime çullandı. Herkese eşit yaklaşsınlar. Ama sahada aslan gibi mücadele eden oyuncularımı tebrik ediyorum. Eze eze kazandılar. Hakemle ilgili konuşuyorlar. Hakemlerde hata yapabiliyor. 3-1 kazandık, 6-1’de bitebilirdi. Geçmişte çok canımız yandı. Adil olsunlar istiyoruz. Allah aşkına eşit olun dedik. Dolayısıyla böyle suçlamalar yapmak doğru değil. Herkesi canı gönülden kutluyorum. 5 hafta kaldı. Bu inanç ve coşkuyla ligi tamamlamak istiyoruz. Olaylar için üzgünüm” dedi.

ERTUĞRUL: “İSMAİL HOCAYA KATILMIYORUM”
Maç hakkında açıklamalar yapan Sportif Direktör Bülent Ertuğrul, “ Takımımız iyi çalışıyor. Herkes işin ciddiyetinin farkında. Gelecek hafta tam kadro olacağız. Her şey yolunda gidiyor.  Tribünlerde bize inanmış durumda. Bu sinerjiyle devam etmek istiyoruz. Makas çok daraldı. Çok çalışıp bu sezonu iyi bir noktada bitireceğiz. İsmail Kartal’ın 3 penaltımız var açıklamasına katılmıyorum. Görüntülerde fazlasıyla ortada, 11’e 11 oynandığı zamanda üstün olan taraftık. Bu tür söylemler doğru değil” diye konuştu.

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT

 

 

 

 

  

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER