HOROZ'DA OPERASYONLAR BAŞLADI…

HOROZ'DA OPERASYONLAR BAŞLADI…

Yeşil-siyahlılar 1 Ocak’ta Antalya’da kampa girecek…
Denizlispor’da gidecek isimler belli oldu. Artık gözler gelecek olanlarda. Yeşil-siyahlı kurmaylar ülkenin dört bir tarafına dağıldı. Avrupa’da çalışmalar devam ediyor. Herkesin aklında bir soru var. “Bu takım ikinci yarıda ne yapacak?”

Denizlispor’da ilk yarının sona ermesinin ardından yönetim kurulu Haluk Ulusoy Tesisleri’nde basın toplantısı düzenleyerek yeşil-siyahlılardaki son durumu basın mensuplarıyla paylaştı. Toplantıda Başkan Mustafa Üstek, Başkan Yardımcıları Taner Atilla ve Ahmet Selvi ile birlikte Sportif Direktör Bülent Ertuğrul hazır bulunurken gündeme dair her şey cevabını buldu.

2017-2018 sezonunun ilk yarısında istediği performansı gösteremeyen Denizlispor’da, yeşil-siyahlı kurmaylar durum değerlendirmesinde bulundu. 4 günlük izinde olan takım 29 Aralık’ta Denizli’de toplanacağı açıklanırken, 2 günlük çalışmanın ardından takım 1 Ocak’ta Antalya’da kampa girecek ve 2. Yarı hazırlıklarına burada devam edecek.

ÖMER, YASİN, ANIL GİDİYOR…
Bu arada transfer çalışmalarına başlayan yeşil-siyahlılarda kıyımda başladı. Teknik Direktör Reha Erginer’in raporu doğrultusunda Kaptan Ömer Alp Kulga, Şevki Çınar, Yasin Ozan, Ramazan Tarık Ergut, Şefik Can Erel, Emre Sağlık, Burak Yılmaz ve Anıl Taşdemir ile yollar ayrılacak. Takımdan daha önce Sankoh, Moritz ve Batıcan Aday’da gönderilmişti. Bu isimlerin yerlerine ise yeni oyuncular gelecek. Yönetim transfer konusunda ortak görüş birliğine vardı ve “Transferde sınırımız yok” dedi.
Bugünden itibaren 3 ilde transfer çalışmalarının başlayacağını belirten Denizlisporlu kurmaylar, vakit kaybetmeden transferlerin sonuçlandırılması için çalışacaklarını söylediler. İlk yarıda takımın alt sıralarda yer aldığı için tehlikede olduğunu düşünen yeşil-siyahlı idareciler bütçenin aşılabileceğini kaydettiler.

ATİLLA: “GİDECEKLER LİSTESİNİ HOCA BELİRLEDİ”
Teknik Direktör Reha Erginer’in raporu doğrultusunda takımdan ayrılacak isimlerin kesinleştiğini söyleyen Denizlispor Başkan Yardımcısı Taner Atilla, “ Hocamızın verdiği rapor doğrultusunda Kaptan Ömer Alp Kulga, Şevki Çınar, Yasin Ozan, Ramazan Tarık Ergut, Şefik Can Erel, Emre Sağlık, Burak Yılmaz ve Anıl Taşdemir’i kadroda düşünmediğini belirtti. Biz yönetim olarak Reha Erginer’e şu kalsın veya gitsin şeklinde bir şey söylemedik. Artık transfere odaklanacağız. Bu çalışmalar neticesinde de Başkan Mustafa Üstek, İstanbul’da bir görüşme gerçekleştirecek. Zaman kaybetmeden çalışmalara başlayacağız” dedi.

ATİLLA: “20 GÜNDE TRANSFER BİTECEK”
Transferlerin kampa yetişeceğini söyleyen Taner Atilla, “ Transfer Ocak ayı sonuna kadar devam ediyor ancak 13 Ocak’ta Adana karşılaşmasına çıkacağız. 20 gün içerisinde operasyonu bitireceğiz. Yeni gelecek isimler kampa yetişecek” dedi.

ÜSTEK: “BURADA OLACAĞIMIZI HİÇ DÜŞÜNMEMİŞTİM”
 TFF. 1. Lig’de ilk yarıyı hiç ümit etmediğimiz bir noktada bıraktık diyen Denizlispor Başkanı Mustafa Üstek, “ Konum itibariyle buralarda olacağımızı hiç düşünmüyordum. Ankara’da sezon öncesi diğer kulüp başkanları bizim şampiyon olabileceğimizi söylüyorlardı. Ama ne yazık ki istediğimiz şeyleri yapamadık. Artık önümüze bakacağız. Transfer bütçemizi hazırladık. Yasağı da bu hafta kaldıracağız. 17 dosyamız vardı, şu anda 9 dosya kaldı. Bunları da ortadan kaldırdıktan sonra takıma takviyeler yapacağız” dedi.

ÜSTEK: “MADDİ OLARAK NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ”
Takıma aldığımız oyuncular nokta atışı olacak diyen Başkan Üstek, “ İyi oyuncular almak zorundayız. Belki oyunculara biraz fazla para vereceğiz ama buna mecburuz. Çalışmalarımızda ince eleyip sık dokuyoruz.  Sportif Direktörümüz Bülent Ertuğrul’da bize bu konularda yardımcı oluyor.  Hep birlikte düzenli bir çalışma içerisindeyiz. İstanbul’da da görüştüğümüz isimle anlaşma sağlayacağız. Sınırımız yok, Reha Erginer ne kadar isim istiyorsa alacağız. 8-10 bizim için rakam önemli değil. Denizlispor’u asla bu noktada bırakmayacağız. Maddi olarak ne gerekiyorsa yapacağız. Yönetim büyük katkı veriyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan her zaman bizimle birlikte. Elimizden gelen her şeyi yapacağız. Kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

 ÜSTEK: “DOSYALARIN HEPSİNİ KAPATACAĞIZ”
Alacağı olan oyuncular ile ilgili görüşmelerin devam ettiğini belirten Başkan Üstek, “ 4 Ocak’ta transfer sezonu başlıyor. O zamana kadar hepsiyle anlaşacağız. Bizim için bu dosyalar çok önemli. Alacağı olan isimler bize anlayışlı yaklaşıyor. Mustafa Keçeli, Furkan Şeker, İsmail Şahmalı faizleri sildiler. Recep Niyaz’in ciddi bir alacağı var şu ana kadar ona hiçbir ödeme yapılmadı. Kendisi faizleri sildiği gibi 25 Bin TL taksite bölme teklifimizi de kabul etti. Ancak yardımcı olmayan isimlerde var” dedi.

ÜSTEK: “MORİTZ İLE GÜZEL AYRILDIK”
Moritz’in 450 Bin TL alacağı vardı ancak 200 Bin TL’de mutabakat sağladık diyen Başkan Üstek, “ Moritz bize zorluk çıkarmadı. Bizden 200 Bin TL talep etti. Sadece 13 Bin TL’ye uçak bileti aldık. Kendisiyle güzel ayrıldık. Önceki dönemlerdeki gibi olsa seneye 500  Bin Euro öderdik” dedi. Üstek ayrıca Bursaspor’un transfer etmek istediği öne sürülen Kappel ile ilgili herhangi bir teklifin olmadığını oyuncunun 2. yarıda takımda kalacağını söyledi. Boluspor karşılaşmasında taraftarlar tarafından ıslıklanan Ziya Alkurt’a da sahip çıkan Üstek, “ Oyuncu son maçını oynuyor. Islıklanmaması gerekiyordu. Ziya’da Gaziantepspor karşılaşması sonrası bir tepki göstermiş. Bunlar futbolun içinde olan şeyler” ifadelerini kullandı.

ERTUĞRUL: “NOKTA ATIŞI YAPMAMIZ GEREKİYOR”
Denizlispor’da geçtiğimiz günlerde Sportif Direktörlük koltuğuna getirilen Bülent Ertuğrul’da çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yurt içi ve yurt dışından görüştükleri isimler olduğunu söyleyen Bülent Ertuğrul, “ Eksik noktalarımızı belirledik. Şu anda stoper, ön libero, forvet ve kanat bölgelerine takviye yapacağız. Her bölgeye nokta atışı yapmamız gerekiyor. Bu çerçevede arayışlarımız devam ediyor. Süper Lig’den de görüştüğümüz isimler var” dedi. Hollanda Ligi’nden 2-3 oyuncu ile görüştüklerini açıklayan Ertuğrul, “ Şu anda net bir şey yok. Fakat takımımızın bulunduğu konum ve ülkemizin içinde olduğu sorunlardan dolayı yabancı oyuncular gelme konusunda tereddütlere düşüyor. Rakamsal olarak oyuncuların isteklerini karşılasanız bile tercih noktasında sıkıntılar çıkıyor. O sıkıntıları aşmaya çalışıyoruz “ ifadelerini kullandı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221