Horoz’dan Keçeci’ye ağır salvolar!

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci’nin ‘Açık Mektup’ adı altında Denizlispor’u konu alan ve kamuoyu ile paylaştığı yazıya, yeşil siyahlı yönetimden sert bir cevap geldi.

Horoz’dan Keçeci’ye ağır salvolar!

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci’nin ‘Açık Mektup’ adı altında Denizlispor’u konu alan ve kamuoyu ile paylaştığı yazıya, yeşil siyahlı yönetimden cevap gecikmedi.

Denizlispor Yönetim Kurulu adına kulüpten yapılan açıklamada Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci’ye büyük eleştiriler getirilirken, yapılan açıklamanın zamanlaması manidar bulundu.

Yeşil-siyahlıların Keçeci ile ilgili yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

“Sanayi Odası Başkanımız Sayın Müjdat Keçeci Bey’in açıklamalarını hayretler içinde okumuş bulunmaktayız. Bu sezon içinde kulüpte görev almayan, ne şartlarda mücadele ettiğimizi görmeyen, gecesini gündüzüne katan yönetim kurulumuzun çalışmalarını hiç görmeyen birisinin bu açıklamaları yapması gayet doğaldır.

Henüz şampiyonluk kupamızı bile elimize almadan, sevincimizi taraftarımız ile paylaşmadan, yıllardır beklenen bir coşkunun programı bile yapılmadan bu açıklamaların yapılması son derece düşündürücüdür. Kulüp Başkanımız Ali Çetin ve yönetim kurulu üyelerimiz örnek bir faaliyet ortaya koymuştur.

Merak ediyor ve sizlere soruyoruz? Sizin ve ailenizin bugüne kadar Denizlispor’a bir faydası bulunmuş mudur? “Siz yeterince sıkıntı çektiniz, siz hak ettiniz, siz devam edin” demenizi beklemiyorduk. Ancak en azından sussaydınız biz sizi takdir ederdik. Hal böyle olunca, sizleri maalesef kınamaktan başka bir şey yapamıyoruz.

Kulübümüzde 7 gün 24 saat çalışan ve üstün mücadele örneği göstererek, 9 yıl aradan sonra şampiyon olan bir takımın yöneticileriyiz. Yöneticilerimiz arasında kayınpeder parasıyla adam niyetine geçen birisi yoktur. Sizden bir fayda beklemiyoruz, bizlere gölge etmeyin yeter”

Yeşil-siyahlı kulübün büyük tepkisini çeken Keçeci ise ‘Açık Mektup’ adlı yazısında, “Gelecek için yakın vadede Denizlispor için önemli bir stratejik yol haritası yapmak zorunluluğu var. Öncelikle yönetim kurulu Süper Lig’de oynayacak takımın işlerini götürecek, yürütecek, temsil edecek ve de finansmanını organize edebilecek yetkinlikte olan kişilerden kurulmalıdır” sözlerini sarf etmişti.

KEÇECİ’NİN O MEKTUBU…

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci ‘Açık Mektup’ adlı yazısında şu sözleri söylemişti:

“Denizli’nin en mutlu günlerinden birini yaşadık. DENİZLİSPORUMUZ 4'üncü defa Süper Lig’e terfi etti. Gerçekten zor ama istikrarlı bir çalışma ile ve de Denizli Spor severlerin inançları ile bu başarı geldi çok kaliteli bir antrenörün yönettiği takım oynadığı çok kaliteli futbolla taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazandı. Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri de zorlukları kişisel beceri ve fedakarlıkları ile aştılar ve zoru başardılar. Tüm şehir Pazar günü inanılmaz mutluluğu birlikte yaşadılar ve başarıyı kutladılar. Helal olsun. Hak edilmişti. Ben Denizlispor’un iki defa Süper Lig’e çıkma mutluluğunu yönetici olarak geçmişte yaşadım. Hem başarının ne kadar külfetli olduğunu hem de başarı gelince mutluluğun da ne kadar büyük olduğunu bilirim. Yönetim kurulunda 7 sene kadar As Başkan olarak rahmetli Başkanımız Ahmet Dartar ve rahmetli Doğan Demircioğlu ve diğer arkadaşlarla çalıştım. Bu mutluluk ve sevinçten sonra şimdi Denizli’ye çok büyük bir sorumluluk ve görevler düşüyor. Bugün için artık takım Süper Lig’de top koşturacak. Takımları izliyoruz. Düşen takımlar bile şampiyonluğa oynayan takımlara kök söktürüyorlar. Artık Türkiye’de futbol kaliteli ve mücadeleli oynanarak geçiyor. Şimdi gelecek için yakın vadede Denizlispor için önemli bir stratejik yol haritası yapmak zorunluluğu var. Öncelikle yönetim kurulu Süper Lig’de oynayacak takımın işlerini götürecek, yürütecek, temsil edecek ve de finansmanını organize edebilecek yetkinlikte olan kişilerden kurulmalıdır. Bunun takımın geleceği için en önemli faktör olduğuna inanıyorum. Başarının temelinin tamamen bu yönetim kurulunun kuruluşunda yattığını bilmeliyiz. Bu konuda bugüne kadar işin yürümesinde ve desteğinde bulunan başta Büyükşehir Belediye Başkanı ve şehrin önde gelen STK’ları ve bugüne kadar Denizlispor yönetiminde sorumluluk alanların ve de şehrin önde gelenlerinin bu yönetimin oluşumunda faydalı olmaları gerekir diye düşünüyorum. Yönetim Kurulunun belirleyeceği antrenör ve onunla birlikte takıma takviye için alınacak oyuncular bu kadar paranın kıymetli olduğu bu dönemlerde hassasiyet gösterilerek yapılması gereken icraatlar olacaktır. Bu olayların vakit geçirmeden bugünlerden başlayarak oluşturulması inanılmaz faydalar getirecektir. Bu erken Süper Lig’e terfi etmenin avantajını DENİZLİ kullanmalıdır. Bu zamanları boşa geçirmemelidir. Başarı ve hüsran burada yatıyor. Bugünleri yaşayan bir hemşehriniz olarak bunları paylaşmak, belki faydalı olur diye düşündüm ve yazdım. Başarı Denizlispor’la büyüsün!”

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER