HOROZKENT'İN KIZLARI BOSNA'YA GİDİYOR

HOROZKENT'İN KIZLARI BOSNA'YA GİDİYOR

Denizli’nin kadın futbolundaki lokomotifleri arasında yer alan Horozkentspor, U 17 Milli Takımına 5 oyuncusunu gönderdi. Horozkentspor’un yıldızları 2017/18 UEFA U17 Kızlar AvrupaŞampiyonası Elit Tur için milli takımla Borsa-Hersek’e gidecek.

U17 Kız Milli Takımınn, 2017/18 UEFA U17 Kızlar Avrupa Şampiyonası Elit Tur aday kadrosu açıklandı. Riva'daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde toplanan U17 Kız Milliler, Cumartesi gününe kadar hazırlıklarını burada yapacak. Milliler, Cumartesi günü ise Elit Tur maçları için Bosna-Hersek'e gidecek. Milliler burada Bosna-Hersek'in ev sahipliği yapacağı 2017/18 UEFA U17 Kızlar Avrupa Şampiyonası Elit Tur 6. Grup'ta ev sahibi Bosna-Hersek'in yanı sıra, Avusturya ve Polonya ile 19-22-25 Mart tarihlerinde karşılaşacak.

HOROZKENT TARİH YAZDI
Gurubu lider olarak tamamlayıp 9-21 Mayıs tarihleri arasında Litvanya’nın ev sahipliğinde yapılacak olan Avrupa Şampiyonası finallerine kalmak için mücadele edecek olan ay yıldızlıların aday kadrosu açıklandı. 23 kişilik aday kadroya Horozkent’ten 5 futbolcu çağrıldı. Kadın futbolunun en önemli alt yapısından birine sahip olan yeşil siyahlılar Sudenur Sözüdoğru(kaleci), Havane Dilbe(defans), Mesude Alayont ve Rabiya İsgi(orta saha) ve Melik Öztürk(forvet) ile milli takıma en çok futbolcu veren kulüp oldu.

Spor Servisi

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER