HOROZ’UN BORCU 34 MİLYON

Denizlispor Başkanı Ali Çetin, yeşil siyahlı kulübün borucunun 34 Milyon TL olduğunu açıkladı.

HOROZ’UN BORCU 34 MİLYON

Spor Toto 1. Lig’de yoluna emin adımlarla devam eden Denizlispor’da Başkan Ali Çetin kulübün borcunu açıkladı.

34 Milyon TL borçları olduğunu ifade eden Başkan Çetin, sezon sonuna kadar da 12 Milyon TL tahakkut edildiğini borçlarında bir yandan ödenmeye devam ettiğini belirtti.

BİZİM BAĞIŞA İHTİYACIMIZ VAR

“Bizim geri alınacak paraya ihtiyacımız” yok diyen Başkan Çetin, “Bağışa ihtiyacımız var. Şu anda gelirler borç ödemesine gidiyor. Bu şartlarda bir de faiz ödemeye ihtiyacımız yok. Bu yönetim hangi bankaya gitse zaten 10-20 Milyon kredi alabilir ama biz dışarıdan faizle para alamayacağız” dedi.

GÖRDÜĞÜM GÜVEN SORUNUYDU

Kulüpte mali sistemin oturmadığını ifade eden Başkan Çetin, “ 40 gün önce bu kulübe geldim. Gördüğüm kulüpte güven sorunuydu. Denizli’deki iş dünyasına fazla yüklenilmiş. Destek tabana yayılmak zorunda. Biz bir ay içinde 1 Milyon TL gelir elde ettik. Çakmak projesi de olumlu gitti. Bir haftada 30 Bin çakmak satıldı” dedi.

OTOPARKA DÜZEN GELECEK

Başkan ayrıca büyük tartışmalara yol açan otopark konusuna da değindi. “Otoparka düzen gelecek” ifadelerini kullanan Çetin, “Otopark ücretlerini şartlara uygun hale getirdik. Büyükşehir Belediyesi otomasyon sistemi getirecek. Oradan daha fazla gelir bekliyoruz” dedi.

YÖNETİCİLİĞİ İYİ BİLİRİM

Futbolu fazla bilmediğini belirten Başkan, “Futboldan anlamam ama yöneticiliği iyi bilirim. Hedefimiz ilk 2 içinde yer almak. Bu işi başaracağız” dedi.

İBRAHİM ALAYONT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER