İLDİZ: “3 PUAN 3 GOL GÜZEL”

Denizlispor Teknik Direktörü Yücel İldiz, Afjet Afyonspor karşılaşması sonrası açıklamalarda bulundu. Deneyimli teknik adam, “İyi başlamak istiyorduk, başlangıçta 3 puan 3 gol güzel” dedi.

İLDİZ: “3 PUAN 3 GOL GÜZEL”

Spor Toto 1. Lig’in 9. haftasında oynadıkları Afjet Afyonspor karşılaşmasından sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Denizlispor Teknik Direktörü Yücel İldiz, galip geldikleri için mutlu olduklarını söyledi.

“OYUNCULARIMIZ NE DEDİĞİMİZİ ÇOK İYİ ANLIYOR”

“Yeni bir başlangıç yapmak istiyorduk” diyerek sözlerine başlayan İldiz, “ Takımımla beraber kendi prensiplerimizi koymak istiyorduk. Bu koşullar içerisinde sahaya çıktığımızda oyunun başlangıcında biraz dediklerimizin dışında bocalar gibi oynadık ancak 10’uncu dakikadan sonra istediğimize yakın oynamaya başladık ve golü de bulduk. Ondan sonra 30-35’inci dakikaya kadar iyi mücadele ettik. Devrenin son 10 dakikasında rakibimiz, kendi hatalarımızdan ciddi pozisyonlar buldu. Devre arasında yaptığımız konuşmalarla ikinci yarı istediğimiz gibi oynamaya başladık. Gerçekten oyuncu arkadaşlarımız çok tecrübeli, ne dediğimizi çok iyi anlıyorlar. İkinci yarının hemen başında golü bulmak bizi biraz daha rahatlattı. İstediğimizi daha iyi oynamaya başladık. 2’inci golden sonra oyunun sonuna kadar da istediğimiz şekilde oyunu götürdük. 3 oldu daha farklı olurdu bence. Afyonspor’u da iyi mücadelesinden dolayı kutluyorum” dedi.

“SICAKLIĞI TRİBÜNLERDE GÖRDÜK”

Taraftarın sıcaklığının oyunun etkilediği aktaran İldiz, “İyi başlamak istiyorduk, başlangıçta 3 puan 3 gol güzel. En güzeli seyircimizin desteği, coşkulu bir seyirci, Denizli’de centilmen bir seyircimiz vardı. Biz Denizli’de yönetim, medya ve şehir olarak sıcak karşılandığımızın farkındayız, onu hissediyoruz. Bunu oyuncu arkadaşlarımız da hissetti, hepsi tecrübeli arkadaşlar. Bunu sahaya yansıtmaya çalışıyoruz, o sıcaklığı tribünlerde de gördük” diye konuştu.

“İDEAL MEVKİLERDE OYNATMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Özköylü döneminde sağ kanatta forma giyen Ismail Aissati’yi orta alana çeken 65 yaşındaki teknik adam şu sözleri söyledi:

“Elimizden geldiğince oyuncularımızı en ideal mevkilerde oynatmaya çalışıyoruz. Bunu bende diğer meslektaşlarımızda yapıyor. Bazen bende yapıyorum. Aissati,  Recep oyundayken 8, sonrasında 10 numaraya geçti. Kanatlarda farklı arkadaşları tercih ettik. Güzelde oynadı”

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER