İldiz, “Burada devam etmek istiyorum” dedi ve ekledi: “Daha sadece fragmanı izlettik!”

Denizlispor Teknik Direktörü Yücel İldiz, Süper Ligi sonuna kadar hak ettiklerini söyledi. Yeşil-siyahlıların başında 24 maça çıkan kurt hoca 16 galibiyet, 8 beraberlik ve tek yenilgi alarak tekrarlanması zor bir istatistik ortaya çıkardı.

İldiz, “Burada devam etmek istiyorum” dedi ve ekledi: “Daha sadece fragmanı izlettik!”

9 yıl sonra Süper Lige yükselen Denizlispor’da Teknik Direktör Yücel İldiz, Demirören Haber Ajansı Muhabiri Deniz Tokat’a açıklamalarda bulundu. “Denizlispor sadece fragmanı izletti” diyen İldiz, “Bu daha bir başlangıç. Çok daha iyi bir Denizli'yi Süper Lig'de izletmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

“SONUNA KADAR HAK ETTİK”

Kenetlenmeyi sağlayınca beraberinde başarıyı da elde ettiklerini ifade eden İldiz, “Bir camianın ayağa kalkmasının ne demek olduğunu hep birlikte gördük. Oynadığımız futbolla Süper Lig'i sonuna kadar hak ettik. Çok güzel bir şampiyonluk günü oldu. Kentimizde coşkuyla Süper Lig'e çıkmanın mutluluğunu yaşadık. Taraftarımız, yöneticilerimiz, futbolcularımız ve biz teknik heyet kenetlenerek bu başarıyı elde ettik. Yöneticilerimiz ödemeleri yapabilmek için inanılmaz bir efor sarf etti. Futbolcularımız istediklerimizi sahada eksiksiz yerine getirmeye çalıştı. Kenetlenmeyi sağlayınca beraberinde başarıyı da elde ettik. Camiamıza hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

“GELDİĞİMİZDE KAOS HAKİMDİ”

Zor bir süreçten geçerek başarıyı elde ettiklerini aktaran 65 yaşındaki teknik adam, “Takımın başına ilk geldiğimiz dönemde kaos hakimdi. Ekonomik sorunlar vardı. Oyuncular idmana çıkmamıştı. Takım statta 1500 kişiye oynuyordu. Hemen arkasından yönetim değişikliği yaşandı. Denizlispor'u oralardan buraya taşımak hiç kolay değildi. Hedefe gidebilmek için sistemimizi oluşturduk. Futbolcularımla görüşmeler yaptık. Sistemimizi sahaya yansıtmaya başlayınca içeride ve dışarıda her takıma karşı çağdaş bir futbol oynayıp başarıya ulaştık” diye konuştu.

“BURADA DEVAM ETMEK İSTİYORUM”

Denizlispor'la olan sözleşmesinin yeni sezonda da devam ettiğini hatırlatan teknik direktör Yücel İldiz, şampiyonluk kutlamalarının ardından yönetimle görüşüp yol haritası belirleyeceklerin söyledi. Tecrübeli teknik adam, "Denizlispor'da çok mutluyum. Burada devam etmek istiyorum" şeklinde konuştu. Kurt hoca son olarak, “ Her şampiyonluktan sonra kendimi yenilenmiş hissediyorum. Heyecanım da daha sonrası için inanılmaz derecede artıyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER