İLDİZ; “HENÜZ YOLUN BAŞINDAYIZ”

Denizlispor Teknik Direktörü Yücel İldiz, milli takım arasında çalışmaların iyi gittiğini ifade etti. Henüz yolun başında olduklarını söyleyen kurt hoca, “ Çok net söylüyorum. İnanılmaz derecede zor bir yarışa gireceğiz. Hep daha fazla çalışmak zorundayız” diye konuştu.

İLDİZ; “HENÜZ YOLUN BAŞINDAYIZ”

Milli takımın İsveç ve Ukrayna maçları nedeniyle haftayı maç yapmadan geçecek olan Denizlispor’da çalışmalar kaldığı yerden devam ediyor. Fiziksel ve mental açıdan çalışmaların devam ettiğini söyleyen Teknik Direktör Yücel İldiz, “ Yoğun bir dönemden çıktık. İlk etabı sorunsuz atlattık. Şimdi önümüzde 5 maçlık ikinci bir etap var. Kalan maçlarımızı da en iyi şekilde bitirmek istiyoruz. 3 günlük iznin ardından çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

“GELİŞMEYE AÇIK BİR TAKIMIZ”

“Takım savunması üzerine çalışmalar yapıyoruz” İldiz, “ Aklımızda oyunu biraz öne almak, daha çok gol atmak var ama bunun rizikoları da var. Takım savunmasında hatalar var. Bunları azaltıyoruz. Kompakt oyunda ufak tefek aksaklıklar var. Sürekli çalışacağız ve gelişmeye açık bir takımız. Lig giderek zor hale geliyor” diye konuştu.

“NE İSTEDİĞİMİZİ BİLİYORUZ”

Birinci Lig’de en alttan en üste kadar herkesin hedefi var diyerek sözlerine devam eden kurt hoca, “Ya play-off ya ilk iki. Herkesin hedefi var.  Zorluk seviyesi sürekli artan bir ligimiz var. Hatalarımızın da farkındayız. Genel olarak istediklerimiz olmaya başladı. Ne istediğimizi biliyoruz. Antrenmanların verimli geçmesi bizi iyi yere getiriyor. Çok net söylüyorum. Daha yolun başındayız. Yukarı daha yeni yakaladık. Sınıra kadar geldik ancak hala önümüzdeler. İnanılmaz derecede  zor bir yarışa gireceğiz. Hep daha fazla çalışmak zorundayız. Ayrıntılara dikkat etmek zorundayız. Gerek takım savunması gerekse ofansif  her anlamda gelişmek zorundayız. Yönetici arkadaşlarda bizlere destek oluyorlar. Bizde saha içinde güzelce çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“AİSSATİ GEREĞİNİ YAPTI”

Boluspor karşılaşmasının 83. Dakikasında oyundan alınınca direkt soyunma odasına giden Aissati hakkında konuşan İldiz, “ Aissati zaten kendisi açıkladı. Oyuncular her zaman oyundan çıkmak istemez. İlk yarıda sıkıntılı yerlerimiz vardı. Beklemediğimiz bir şekilde kontradan gol yedik. Oyunumuz sıkıntı yarattı. İkinci yarıda yapılan hamleler ve oyuncu arkadaşların oyunu ile kazandık. Aissati ikinci yarıda iyiydi. Sorun yok. Toplantıda da konuştuk. Biz bir aileyiz. Sorun yok,  zaten kendisi gereğini yaptı” dedi.

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER