İldiz; “İnşallah hep beraber başaracağız”

Boluspor maçı hazırlıklarını sürdüren Abalı Denizlispor’da Teknik Direktör Yücel İldiz, basına açık gerçekleştirilen antrenmanda açıklamalarda bulundu. Oldukça temkinli konuşan kurt hoca, “ 7 puanlık fark var ama 6 tane final maçımız daha var. Çok ciddi yolumuza devam etmeliyiz. Şu anda revire döndük, en iyi 11 ile sahada olmaya çalışacağız.” diye konuştu.

İldiz; “İnşallah hep beraber başaracağız”

Ligde 58 puanla liderliğini sürdüren Abalı Denizlispor’da Teknik Direktör Yücel İldiz, önemli mesajlar verdi. Aradaki 7 puanlık farka rağmen ciddiyeti elden bırakmamaları gerektiğini kaydeden kurt hoca, eksiklerden dolayı revire döndüklerini söyledi.

“ZOR MAÇ OLACAK”

Sezon başında Boluspor’un ligin en iddialı ekiplerinden biri olduğunu söyleyen İldiz, “ Cumartesi son derece önemli bir maç oynayacağız. Boluspor grubun en iddialı takımlarından biriydi. İlk 2 için mücadele ediyordu ama sonradan geride kaldı. Nasıl bir takımla oynayacağımızı biliyoruz. Takımın başında da Orhan Kaynak var, kendisi kardeşim gibidir. Zor maç olacak ama kazanmak zorundayız. Açık söyleyeyim tek silahımız taraftarımız ve camiamız. Bir bütünlük var yönetim de elinden geleni yapıyor, imkanları zorluyor” dedi.

“5-6 OYUNCUMUZ BİZLE BİRLİKTE DEĞİL”

Haluk Ulusoy Tesisleri’nin revire döndüğünü söyleyen İldiz, “ Şu an revir gibiyiz. Gribal enfeksiyon, yorgunluk, ufak tefek sakatlıklar bunların üzerine Ziya’nın cezalı olması… Yine de elimizden geldiğince en iyi 11 ile sahada olmaya çalışacağız. Furkan ve Alperen takımdan ayrı çalışıyor. Mehmet Akyüz ve Burak Çalık serum yediler, dinleniyorlar. Kaleci Adam’da belinden bir sıkıntı yaşadı, yatıyor. Yine yedek kalecimiz Hüseyin’in omzunda bir problem var. 5-6 oyuncumuz farkla sebeplerden bizimle birlikte değil. Kalecilerle birlikte 16 kişiyiz” diye konuştu.

“ELİMİZDEN GELDİĞİNCE ROTASYON YAPIYORUZ”

Ellerinden geldikçe rotasyon yapmaya çalıştıklarını aktaran kurt hoca, “ Çarşamba-Pazar maçlarında rotasyon yapmaya çalışıyoruz. Bazen form düşüklüğü yaşayan arkadaşlarımız oluyor, o zamanda küçük rotasyonlar yapıyoruz. Yeri geldiğinde de hamle gücünü elimizde tutmak için bazı arkadaşlarımız kulübede oturuyor, daha sonra kullanıyoruz. Bugüne kadar doğruları yaptığımızı düşünüyorum. Zaman zaman hatalarımızda olmuştur ancak doğruları yaptık ki buradayız. İnşallah hep beraber başaracağız” ifadelerini kullandı.

“BUNLAR BİZİM ÇOCUKLARIMIZ”

“Herkesin etinden sütünden faydalanmaya çalışıyoruz” diyen 65 yaşındaki teknik adam sözlerini şöyle noktaladı:

“ Kehinde golü attı sevinmedi, sadece o değil diğer bütün oyuncularımda da bu var. 20 tane maç oynattığınız oyuncuyu oturtuyorsunuz hemen gözlerini kaçırıyor sizden. Bunlar bizim çocuklarımız önemli değil… Hangi birini sayayım size… Biz bir aileyiz. Onlara da bunu söyledim. Kardeşim bu kadarız, toplasınız 19-20… Gençlerle 25-26, bunun sakatı cezalısı var 18 kişi…” diyerek konuya açıklık getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER