İldiz; “Yabancıda riske girmek istemiyoruz”

Yukatel Denizlispor’da teknik direktör Yücel İldiz, yabancı transferinde riske girmemek adına genelde bu tercihi yurt içinden kullandıklarını söyledi.

İldiz; “Yabancıda riske girmek istemiyoruz”

Rodallega, Sapunaru, Tiago Lopes ve Sivasspor’dan kaleci Tolgahan’ı transfer eden Denizlispor’da Teknik Direktör Yücel İldiz, yabancı transferinde ligi tanıyan isimlere yöneldiklerini açıkladı.

“YANILGI PAYI DAHA AZ”

Kurt hoca, “ “Hugo Rodallega önemli bir isim. Transferde yoğun çalışıyoruz. Kampa kadar yarısını bitirmeyi planlıyoruz. Renkli bir futbol oynayan bir takım yaratmak istiyoruz. Transfer dönemi zor geçiyor. İyi bir kalecimiz vardı, iyi bir kaleci daha kaldık. İyi golcülerimiz vardı, iyi de bir golcü aldık. Çağdaş futbol oynayan bir takım oluşturmak istiyoruz. Ligde çetin ceviz olan bir takım oluşturmak istiyoruz. Ligin yeni takımıyız. Yabancı oyuncu konusunda fazla riske girmemek adına ülkemizde oynamış oyuncuları tercih etmek istiyoruz. Bu arkadaşların yanılgı payı daha az. Yabancı konusunda böyle düşünüyoruz ama dışarıdan da alacağız” diye konuştu.

“KOLAY DÖNEM DEĞİLDİ”

“ Rodallega’yı isteyen başka kulüpler de vardı” diyen İldiz, “ Kolay bir dönem değildi. Son saniyeler çözüldü. Umarım iyi bir katkı verir bize. Birçok transferimiz daha olacak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER