“İLK 5-6'YI KOVALAYACAK OYUNCU GRUBUNA SAHİPLER”

Eskişehirspor Teknik Direktörü Fuat Çapa, Denizlispor karşısında beklemedikleri bir skor aldıklarını söyledi. Deneyimli teknik adam, “ İlk yarının sonuna 12 maç var. Bizim bu maçlardaki hedefimiz 10 puan. İkinci yarı duruma göre hareket edeceğiz” dedi.

“İLK 5-6'YI KOVALAYACAK OYUNCU GRUBUNA SAHİPLER”

İlk yarıda iyi futbol oynamasına rağmen ikinci yarıda yediği gollerle sahadan puansız ayrılan Es-Es’te Teknik Direktör Fuat Çapa, ilk yarıyla ikini yarı arasında siyahla beyaz kadar fark olduğunu söyledi.

“FIRAT CAN TECRÜBELİ OLSA PENALTIYI ALIRDI”

Saha içinde tecrübesizliğin kurbanı olduklarını ifade eden Çapa, “Açıkçası beklemediğimiz bir sonuç. İlk devre ile ikinci devreye baktığımızda beyaz ile siyah kadar bir fark vardı. İlk devre  sahada ne yaptığını bilen bir takım görüntüsü vardı, yakalamış olduğumuz gol dışında bir iki tane pozisyonumuz vardı. Onları değerlendiremedik, bazı pozisyonları tecrübesizliğimizden verdik. Çünkü 18 içerisinde yapılmış olan bir pozisyon vardı Fırat Can’a, tecrübeli bir futbolcu orada yüzde 100 penaltı alır ama o koşmaya devam etti ve maalesef penaltı pozisyonu da geçmiş oldu. İkinci devrede tamamen beklentimizin dışında bir görüntü vardı, özellikle ilk 10-15 dakikayı iyi geçirmemizi söyledik devre arasında. Çünkü Denizlispor'un daha çok risk alarak geleceğini biliyorduk” diye konuştu.

“DENİZLİSPOR RAKİBİMİZ DEĞİL”
Çok fazla bireysel hata yaptıklarını söyleyen kurt hoca, “Çok hata yapıyoruz. Bu bir gerçek… Bugün de o şekilde oldu. Bundan sonraki süreçte kendimize hedef koymamız gerekiyor. Denizlispor bizim artık ligde rakibimiz değil. Çünkü bireysel anlamda baktığımızda ilk 5-6'yı kovalayacak oyuncu grubuna sahipler. Zaten sezona da o hedefle başladılar. Bizim hedefimiz değişti. Açıkçası sezon başı ile şimdiki hedeflerimiz arasında büyük fark oluştu. Ama bu takım 45 dakika oynadığı oyunu 65-70 dakikaya yaydığı zaman daha iyi sonuçlar alacaktır. Daha önümüzde oynayacağımız 12 tane karşılaşma var bu karşılaşmalardan ilk devre arasına kadar bir 10 puan alabilirsek hedefimize ulaşmış oluruz. Ondan sonra ikinci devre takımların puanına ve durumuna göre transfer yasağımızın konumuna göre hedef belirlemiş oluruz” dedi.

İBRAHİM ALAYONT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211