İLK VURUŞ BAŞKAN GÜRLESİN'DEN

İLK VURUŞ BAŞKAN GÜRLESİN'DEN

Pamukkale Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen halı saha turnuvalarının yedincisi 31 mahalleden 44 takımın katılımı ile başladı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Karahayıt’ta yapılan Kurtlucaspor- Onbeş Mayıs Gençlikspor maçının başlama vuruşunu gerçekleştirdi.  

Pamukkale Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği etkinliklerinden olan ‘Pamukkale’de 7. Futbol Turnuvası İlkbahar 2018 Halı Saha Turnuvası’nda heyecan başladı. 31 mahalleden 44 takımın katılımı ile yapılan turnuvanın açılışı Karahayıt sahasında yapıldı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Kurtlucaspor ile Onbeş Mayıs Gençlikspor maçından önce takımlara başarılar diledi. Oyuncularla hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Gürlesin, daha sonra maçın başlama vuruşunu yaptı. Büyük heyecanın yaşandığı turnuvanın ilk gününde gollü sonuçlar ortaya çıktı. Kurtlucaspor Onbeş Mayıs Gençlik karşısında 13-2’lik skorla galip geldi. Aynı sahadaki diğer maçta ise Çerkez Akköy Merkezspor Haytabeyspor’u 13-5 yendi. Eleme usulü oynanan turnuvanın Yeniköy’de yapılan müsabakalarında ise Pelitlibağ Gençliskpor Uzunpınar Gençlikspor’u 5-3, Develi Dayı Yeğenspor Kınıklı Belediyespor’u 16-2, Karahayıtspor ise Uzunpınar Mahallespor’u 7-1 yenerek üst tura çıkmayı başardı. Zümrüt sahasındaki maçlarda ise Fatih Pamukkale Fatihspor Deliktaş Gençlikspor’u 15-4, Zeytinköy Zümrütspor Zeytinköy Ekürilerspor’u 13-1 ve Cumhuriyet PAÜ, Hacıkaplanlar Fikirtepespor’u da 9-3 yenerek ikinci tura çıkan takımlar oldu.

HEYECAN PAZARTESİ VE ÇARŞAMBA GÜNÜ DEVAM EDECEK 
Pamukkale’de 7. Futbol Şöleni İlkbahar 2018 Halı Saha Turnuvası’nın ilk tur maçlarına Pazartesi ve Çarşamba günü devam edilecek. Pazartesi günü Deliktaş sahasında saat 19.30’da Yeniköy Gençlikspor – Kayıhan Birlikspor, 20.30’da da Hürriyet Genç Yeteneklerspor –Güzelköyspor maçları yapılacak. Kale sahasında saat 19.30’da Hürriyet Sekispor – Develi Zeytindalıspor, 20.30’da Karakova Gençlik – İncilipınarspor, 21.30’da da Cankurtanspor- Kurtluca Kartalspor maçları yapılacak.  Zümrüt sahasında ise 19.30’da Kayıhan Akşarspor – Mehmetcikspor, 20.30’da da Hacıkaplanlarspor – Karakova Aslan Kralspor maçları yapılacak. Çarşamba günü ise Yeniköy’de 19.30’da Dokuzkavaklar Kardeşlerspor- Zeytinköy Yörükgücü, 20.30’da Pelitlibağ Kartalgücü – Sami Türel Horoz Gençlikspor, 21.30’da da Aktepespor – Karşıyaka Gençlergücü maçları yapılacak. Aynı gün Zümrüt sahasında19.30’da  İstiklal Dost İstiklalgücü –Kalespor, 20.30’da da Deliktaş Örtülügücü – Anafartalarspor maçları oynanırken, ilk turun son maçları Akhan sahasında 19.30’da Zümrüt MİTspor – Fatih Semt-i Fatih ve 20.30’da da Küçükderespor – Dokuzkavaklar Gençlergücü arasında yapılacak. Maçları kazanan takımlar 2. Tura yükselecek.

“CENTİLMENCE GEÇSİN”
Futbol şöleninde dördüncü seneye girdiklerini ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Biz geleneksel hale gelen bu turnuva ile hem mahalleler arasında kaynaşmayı sağlamak, hem de belediyemiz tarafından yapılan sahaların kullanılmasını amaçladık. Ayrıca gençlerimizin spor yapmasına imkan sağladık. 7.’sini yaptığımız turnuvamızda 31 mahalleden 44 takım mücadele ediyor. Ben turnuvamızın centilmenlik çerçevesinde geçmesini istiyorum. Tüm takımlara da başarılar diliyorum” dedi.

 

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER