İYİ GENÇLİK, DENİZLİ AMPUTE FUTBOLCULARIYLA DOSTLUK MAÇI YAPTI

İYİ GENÇLİK, DENİZLİ AMPUTE FUTBOLCULARIYLA DOSTLUK MAÇI YAPTI

İYİ Parti Denizli Gençlik Kolları, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle önemli bir organizasyona imza atarak, Denizli Engelliler Futbol Takımı ile dostluk maçı yaptı.

İYİ Parti Denizli Gençlik Kolları, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası olması sebebiyle, Denizli Engelliler Futbol Takımı ile dostluk maçı yaptı. Mücadeleyi; İyi Parti Denizli İl Başkanı Hasan Akgün, Pamukkale İlçe Başkanı Adem Süpçin, milletvekili  aday adayları, birçok partili birlikte ve vatandaşlar izledi. Gerçekleştirilen müsabakada maç sonunda İyi Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Bayram Can Çapar , Denizli engelliler Futbol Takımı Kaptanı Ramazan Altuğ’a tatlı ikram ederken mücadele renkli görüntülere sahne oldu.

“ENGELLİLER HAFTASI BİR KUTLAMA HAFTASI DEĞİLDİR; BİR FARKINDALIK GÜNÜDÜR”
Maç öncesi açıklama yapan Denizli Engelliler Spor Kulübü Başkanı Ramazan Altuğ, “Engelliler Haftası bir kutlama haftası değildir; bir farkındalık günüdür. Görme engelli kardeşlerimize yol yaparak düzenlemeler yaparak onların engellerini ortadan kaldırabilirsin. Aynı şekilde bizlerin sorunlarını çözerek bizim engellerimizi de ortadan kaldırabilirsin. İyi Parti gençlik kolları ile yapılan bu farkındalık projesi güzel bir şekilde amacına ulaşır” dedi.“UMUYORUZ Kİ SORUMLULUK PROJESİ AMACINA ULAŞIR”
Organizasyonu engellilerin sorunlarına dikkat etmek amacıyla gerçekleştirdiklerini belirten İYİ Parti Denizli Gençlik Kolları Başkanı Avukat Bayram Can Çapar, “Engelli kardeşlerimizin çektikleri sorunları dikkat çekmek istedik. Bu şekilde 10-16 Mayıs Engelliler Haftası olması sebebiyle umuyoruz ki birçok insana gerçekleştirdiğimiz bu sosyal sorumluluk projesi amacına ulaşır” diye konuştu. 

“HİÇBİR ZAMAN YALNIZ OLMADIKLARINI GÖSTERMEK AMACI İLE BURADAYIZ”
Gerçekleştirilen müsabaka hakkında konuşan İYİ Parti İl Başkanı Hasan Akgün , şunları söyledi: “Gençlik Kollarımız ve Engelliler Futbol takımı ile haftanın önemine binaen bir maç düzenlemişler biz onlara destek için buradayız. Biz İYİ Parti olarak insanoğlunu hangi bedenle olursa olsun bir vatandaş olarak görüyoruz.  Hiçbir zaman yalnız olmadıklarını göstermek amacı ile buradayız.” Renkli görüntülere sahne olan maç karşılıklı gollerle sona ererken, taraflar dostluk kazandı diyerek maçın ardından baklava yiyerek sohbet etti.  

SPOR SERVİSİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER