İZLEM DENİZLİ İÇİN YARIŞACAK

Köy çocuklarını kayakla tanıştıran NİKADOS ilk kez bir sporcusunu A1 liginde yarıştırıyor. 14 yaşındaki İzlem Keysan, bu ay Palandöken'de Türkiye Şampiyonası'nda boy gösterecek.

İZLEM DENİZLİ İÇİN YARIŞACAK

Denizli'nin tek kayak merkezi Bozdağ'da köy çocuklarını profesyonel birer kayakçı yaparak Türkiye'ye bu branşta sporcu yetiştirmeyi hedefleyerek kurulan Nikados ilk kez bir sporcusunu Türkiye Şampiyonası'na gönderiyor.

NİKADOS Başkanı Hakan Keysan'ın kızı 14 yaşındaki İzlem Keysan A1 Ligi'ne yükselerek 26 Aralık'ta Erzurum - Palandöken'de yapılacak Türkiye Şampiyonası'na katılma başarısı gösterdi.

Denizli'de 6 yıldır kayakçılar yetiştiren NİKADOS adına yarışan sporcu daha önce Denizli'de hem kulüpler hem de okullar arası yarışlarda il birincilikleri elde etmişti. Geçen yıl Kayseri'de B Grubu şampiyonasına katılan sporcu ilk kez katıldığı bu turnuvada beşincilik elde ederek A2 Ligi'ne seçilmişti. İkinci yarışını Palandöken'de yapan İzlem Keysan sezon sonunda topladığı FED puanlarıyla  A1 Ligi'ndeki 18 sporcu arasında yer almayı başardı.

Denizlili genç sporcuyu ay sonundaki müsabakalara antrenörü Turhan Fikret Erdoğan hazırlıyor. İzlem'in bu yarışlarda yer alması ile birlikte Denizli ilk kez kayak sporunda en üst turnuvada boy göstermiş olacak. Keysan'ın bu turnuvada elde edeceği puanlar kendisine Milli Takım yolunu da açacak. Beş yıldır kayak sporunu yapan İzlem Keysan'ın başarısı NİKADOS'un diğer soprcularına da örnek oluyor.

KÖY ÇOCUKLARI KAYAKLA DÜNYAYA AÇILIYOR

Nikfer Kayak Akademi Gençlek ve Spor Kulübü (NİKADOS)'nün yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü köy çocuklarını kayakla buluşturmayı kapsayan projesi de başarı ile devam ediyor. Kulüp bünyesinde 30'un üzerinde lisanslı sporcu geleceğin profesyonel kayakçıları olabilmek için düzenli eğitimlerden geçiriliyor. Her yıl yeni köy çocuklarını Denizli Kayak Merkezi'nde kayak sporunun büyüsü ile tanıştıran kulüp geçen yıl 11 sporcusunu değişik kategorilerde kayak şampiyonalarında yarıştırdı. NİKODAS sporcularından üç isim halen A2 Ligi'nde boy gösteriyor.

NİKADOS Başkanı Hakan Keysan, Denizli'de yetenekli sporcuların bulunduğunu belirterek, "Biraz destekle önemli başarılar elde edecek yetenekte sporcularımız bulunuyor. Ancak biz yıl içindeki bazı yarış ve turnuvalara destek bulamadığımız için katılamıyoruz. Köy çocuklarını kayakla buluşturma projemiz İrya Tekstil'in desteği ile sürüyor. Yapmak istediğimiz çok şey var ama maalesef koşullar bize engel oluyor. Destek bekliyoruz" diye konuştu.

SPOR SERVİSİ​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER