KADIN BİSİKLETÇİLER, 81 İL DE BAYRAĞI ELDEN ELE DOLAŞTIRDI

Mor Pedal Kadın Bisiklet Derneği tarafından 81 ilde kadın bisikletçilere dikkat çekmek ve bisiklet kullandırmayı özendirmek amacıyla hayata geçirilen "Türk Kadınının Zaferi Bisiklet Turu" projesi kapsamında Uşak’tan gelen ekipten Türk Bayrağı’nı teslim alan Denizlili Kadın bisikletçi kadınlar, bayrağı Burdurlu kadınlara teslim edecekler.

Muğla Mor Pedal Kadın Bisiklet Derneği tarafından 81 ilde kadın bisikletçilere dikkat çekmek ve bisiklet kullandırmayı özendirmek amacıyla hayata geçirilen “Türk Kadınının Zaferi Bisiklet Turu” projesi kapsamında Uşak’tan gelen kadın bisikletçiler, 25 Ağustos 2018 Cumartesi günü Türk Bayrağı’nı Denizlili Kadın bisikletçilere teslim etti. Pamukkale Bisikletçiler Derneği üyesi kadınlar, Delikliçınar Meydan’ında toplanıp, Uşak’tan gelen Türk Bayrağı’nı Denizli İl sınırında teslim aldı.

Pamukkale Bisikletçiler Derneği üyesi,Denizlili Kadın Bisikletçi Özenç Yüksel, DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne açıklama yaptı. Kadın Bisikletçi Yüksel, “Bu Proje Muğla Mor Pedal Bisiklet Derneği tarafından ayarlandı. Bu proje kadın bisikletçiler arasında oluyor; erkek bisikletçiler de destek veriyorlar. Bu projenin amacı bir Türk Bayrağını 81 ilde kadınların elden ele dolaştırmasıdır. 79’uncu İl Denizli, 80’inci Burdur, 81’inci il Antalya ve sonra tekrar bayrak Muğla’ya geri gidecek. Aslında buradaki amaç kadınlarımızı bisiklet sporuna alıştırmaktır. Ama gizli amacımız da kadınların evden çıkmasını sağlamak ve sınırlar ne olursa olsun hepimiz bir; tek yüreğiz, Türk Kadınının başarmayacağı hiçbir şey yok. Diğer adı da Türk Kadınının zaferi, bu yüzden bizim için çok önemli. Bizde Denizlili bisikletçiler olarak bu projede yer almaktan gurur duyuyoruz. İleride bisiklet sporunu yapabilecek bütün herkesi davet ediyoruz. Çünkü spor inanılmaz güzel bir felsefe. Sadece vücudu çalıştırmıyorsunuz, bir toplumun arasına giriyorsunuz.

Biz Muğla Mor Pedal Bisiklet Derneği ile hiçbirimiz birbirimizi tanımıyoruz; yüz yüze görüşmedik, telefon görüştük. Esas buradaki en önemli enerji budur. Uşak’ta Müride Hanım temsilci biz bayrağı Müride Hanımdan alacağız. Burdur’da da bayrağı Meral Hanıma vereceğiz. Hiçbirimiz birbirimizi tanımamıza rağmen bunu başarabiliyorsak, Türk Kadını olarak başaramayacağımız hiçbir şey yok. Bu proje şuan Pamukkale Bisiklet Derneği yürütüyoruz. Ama sadece destekliyoruz. Bizim Pamukkale Bisiklet Derneği adında Facebook sayfamız var. Oradan bizimle irtibata geçebilirler. Bisiklet guruplarımız, etkinliklerimiz oluyor. Festivallere gidiyoruz ya da kamp kuruyoruz. Orada her şeyi yayınlıyoruz. Bizimle Facebook sayfamızdan iletişime geçebilirler.” dedi,

Muğla’da Mor Pedal Kadın Bisiklet Derneği’nin 81 ilde kadın bisikletçilere dikkat çekmeyi ve bisiklet kullandırmayı özendirmeyi hedefleyen “Türk Kadınının Zaferi Bisiklet Turu” projesine Denizlili kadın bisikletçiler, Demet Ertaylan, Didem Saraçel, Reyhan Nur Erdağ ve Hatice Başkan’da katıldı. Denizli Kadın Bisikletçiler ve Pamukkale Bisiklet Derneği Başkanı İbrahim Kurt, Delikçınar Meydanı’nda kısa bir tur attıktan sonra Denizli il sınırına hareket etti. Denizli Kadın Bisikletçiler, 26 Ağustos 2018 Günü 81 ili dolaşan Türk Bayrağını Burdurlu Kadın bisikletçi kadınlara teslim etti.

Muhammet Karaçay- Serdar Kiriş

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2018, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER