“KALBEN İYİ ŞEYLER OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Denizlispor Başkanı Mustafa Üstek, Afyon’da DRT Denizli ve Denizli Gazetesi ekibine özel açıklamalarda bulundu. Takımın kamp yaptığı hotelde gerçekleştirilen canlı yayında önemli açıklamalarda bulunan Üstek, “ Çok ciddi transferler yaptık. Aynı zamanda maddi anlamda da büyük paralar harcadık. Bu yükü tek başıma taşıyamam bir yerde tıkanıyorum. Değerli büyüklerimizden destek gelirse sıkıntı kalmayacak” dedi.

“KALBEN İYİ ŞEYLER OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Yeşil siyahlıların Başkanı Mustafa Üstek, DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne geldikleri son durumu açıkladı. Transfer operasyonunu hafta içinde tamamlayacaklarını belirten Başkan, maddi olarak da çok büyük harcamalar yaptıklarını söyledi. Yönetimden parasal anlamda fazla destek gelmediğini de sözlerine ekleyen Başkan Üstek, “ Bütçemizi zorluyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. Takımda iyi bir duruma geldi” ifadelerini kullandı.

“YÖNETİMDEN TAM DESTEK ALAMADIK”
Yeni yönetimin kendisine fazla destek vermediğini belirten Başkan Mustafa Üstek, “ Tek başıma kaldım desem yanlış olmaz. Yönetimden kısmi destek var. Bir önceki yönetimimiz temlikleri geri verdi. Onlara teşekkür ediyorum. Geçen sene yönetimde yer alan isimler en az veren 250 Bin TL verdi. Bu sene yine yönetimde yer alan isimler temlikleri tekrardan geri verdiler. Kötü olan şu faizler çok fazla arttı. Bu paralar 1 yıl sonra gelecek. 2 milyon temlik alsanız size 1.5 milyon para kalıyor.  El birliğiyle bu işi atlatacağız. Birkaç kişi destek oldu. Diğerleri de olacaktır” dedi.

 “BÜTÇE BEKLENTİMİZİN ÇOK ÜSTÜNDE”
Bütçe beklediğimizin çok üstüne olacak şeklinde konuşan Başkan Üstek, “ Transfer bittiğinde 15 Milyonu geçeceğiz. Bakanımız destek olacağını söyledi ve bizde çalışmayı buna göre yaptık. Bizim hedefimiz 8-9 Milyondu.  Gözümüz yukarılarda. Gerekli destek gelmezse bunu yürütemeyiz, mümkün değil. Lig başlayınca maaşlar, primler başlıyor.  Yalnız kalacağımızı zannetmiyorum. Geçen sezon 10 milyon para verdim. 15-20 gün içinde verdiğim para yeni gelecek isimlerle 5 Milyon TL’yi geçecek” diye konuştu.

“İKİ KAMP İÇİN 300 BİN TL…”
Bu sezon masraflar çok arttı diyen Üstek, 2 kamp için 300 Bin TL para harcayacağız dedi. Üstek, “   2 kamp 300 bin TL. Paranın değeri yok. Geçen sene burada kamp yapmak için 77 Bin TL ödemiştik. Bu sene rakam 120 bin TL oldu. Kızılcahamam kampı için 170 bin TL ödeyeceğiz. Zor bir süreçten geçiyoruz. Geçen seneden alacağı olan isimler. Geçtiğimiz sezon kısa bir süre görev yapan Reha Erginer’in alacağı var. Onunla görüştük alacaklarını taksitler halinde ödeyeceğiz. Kısacası çok şeyle uğraşıyoruz. Artık kendi işimizden zarar etmeye başladık. Bu böyle olmaz. İş o noktaya umarım gitmez” dedi.

“BAKAN BEY OLMASA BEN YOKTUM”
“Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci destek olacağını söylemese ben aday olmayacaktım” diyen Üstek, “ Bakanımız destek olacağını söylemese ben bu sene yoktum. Gerek yoktu, yürütemezdik. Bakan çağırdı destek olacağız dedi.  Geçen sene Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan çok destek oldu. Bu sene o destek olmayacağını söyledi. Şimdiye kadar bir destek gelmedi ama seçimler geçsin taşlar yerine otursun istedik. İmkanlarımızı seferber ettik. Taşlar yerine oturmaya başladı. Yakında müjdeler gelecektir” şeklinde konuştu. Ben 4-5 yıldır kulübün içerisindeyim. Artık bir atılım olması gerekiyordu şeklinde konuşan Başkan Üstek sözlerine şöyle devam etti:

“BU İŞİN STRESİ BAMBAŞKA”
“Artık bir şeyler olsun. 4-5 yıldır buradayım.  Takım her sene düştü, düşecek.  Bunun stresi bambaşka bir dert. Bizde son şansımızı kullanıyoruz. Camianın beklediği şey bu, gözümüz yukarılarda.  Şu anda şampiyonluk için çok erken ama en azından hedefimiz var. Ligin en iyi stoperini aldık. Parayı bile düşünmedik. 50- 100 Bin TL fazla oldu ama olsun. 4 yabancının maliyeti 1 milyon Euro. Bizim hesabımızla 6 Milyon TL.  Bu paraları harcıyorsak bir zahmet gözümüz yukarıda olsun”

“İYİ ŞEYLER OLACAK…”
“Şimdi herkes çıkmak için çalışıyor.  Gazişehir geçen sene 2 penaltı atsa çıkıyordu. Kısmet olmadı Erzurum çıktı. İki takımın arasında mali anlamda uçurum vardı. Ben kalben iyi şeyler olacağını düşünüyorum. Bürokrasi, taraftar, iş adamları beraber olunca her şey olur”

 “ALİ FIRAT’I ARAMAM GEREKİYORDU, HATA ETTİM”
“Ali Fırat değer verdiğimiz gecesini gündüzünü katan bir arkadaşımızdı. Onunda kendi işleri vardı. Kabul etmek gerekirse bizden daha çok ilgilendi. Onun emekleri tartışılmaz, çok değer verdiğim bir arkadaşımdı. Kongreden önce Ahmet Selvi’yi aradım. Temlikleri geri alacağız dedim. O da ben geri veremem böyle bir şey düşünmüyorum dedi. Kendiişleri olduğunu zorlandığını ifade etti. Böyle olunca Ali Fırat ve Muhammet Kaya’yı aramadık. Hata yaptım, aramam gerekiyordu. Kendisi ile güzel bir diyalog kurmuştuk. Bu kulüpte çok emeği var”

“ÇOCUĞUN KAFASINI KARIŞTIRIYORLAR”
“Mehmet Akyüz’ün sözleşmesi devam ediyor. Çocuğun kafasını karıştırıyorlar. Mehmet’in bize vefa borcu var. Giresun’da sadece 3 maç oynamıştı. Kendisiyle de konuştum. Gideceğini sanmıyorum. Ayrıca sözleşmesi devam eden oyuncuya teklif yapmak doğru değil. Bizden tek kuruş alacağı yok. Zaten onunla devam etmek istemesek alacağını ödemezdik. Denizlispor boş bir takım değil. Ama herkesin yeri dolar. Bunu da söylemekte fayda var.”

İBRAHİM ALAYONT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER