KALE İÇİN KRİTİK TARİH; ‘6 TEMMUZ’

Bölgesel Amatör Lig ekibi Kale Belediyespor’da devam eden belirsizlik için kritik tarih belli oldu. Maddi kaynak konusunda sıkıntı çeken kulüp 6 Temmuz’da yapılması planlanan Kale Belediyesi Yağlı Güreş Şampiyonasında devam edip etmeme konusunda kesin karara varacak.

KALE İÇİN KRİTİK TARİH; ‘6 TEMMUZ’

Geçen sezon Bölgesel Amatör Lig 8. Grup’ta sezonu 3.olarak tamamlayarak ligde kalan Denizli ekibi olan Kale Belediyespor’da yeni sezon öncesi belirsizlik sürüyor. Devre arasında kurduğu kadro ile 6 maçı üst üste kazanan ve şampiyonluğun en büyük adayı haline gelen yeşil beyazlılarda Kale’de alınan 4-3’lük Torbalıspor yenilgisi ile başlayan sıkıntılı dönem şimdilerde yerini büyük bir belirsizliğe bıraktı. Kulübün Onursal Başkanı Erkan Hayla’nın Kale Belediye Başkanlığı görevinden alınması ile adeta sahipsiz kalan kulüp, geleceği ile ilgili karar için 6 Temmuz tarihi bekliyor. BAL ekibi, lige devam edip etmeme kararını 6-7 Temmuz’da organize edilecek olan Kale Belediyesi Yağlı Güreş Şampiyonasında karar verecek.

BÜTÇE KONUSUNDA SIKINTI VAR
Hayla’nın görevden alınmasıyla büyük bir boşluğa düşen takımda gelecek planlaması için kullanılacak bütçe sıkıntısı yaşanıyor. Hayla’nın yerine göreve gelen Mehmet Salih Sağınç’ın ise maddi sıkıntılar yüzünden takımı BAL’dan çekmeyi düşündüğü iddia edildi. Sağınç, bu konudaki son kararını güreş şampiyonasının ardından vermesi bekleniyor.

TAKIMDA KİMSE KALMADI
Devre arasında güçlü bir kadro kuran Kale Belediyespor’da kadronun birçok oyuncusu başka takımlara transfer oldu. Lütfü Berk Üren Bartınspor’a, Yakup Karakum Çarşambaspor’a, Doğukan Güngör Serinhisarspor’a, Ferhat Kölgesiz Sandıklıspor’a transfer olurken, takımdaki diğer isimler ise başka kulüplerle görüşmelerine devam ediyor.

SPOR SERVİSİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER