Kehinde, Denizlispor’dan iyileştirme istiyor

Denizlispor’da Lanre Kehinde krizi her geçen gün büyüyor. Alacaklarına karşılık sözleşmesinin fesih edilmesi için kulübe başvurduğu iddia edilen Kehinde’ye kulüp alacağı olan 20 bin avroyu dün ödedi. 25 yaşındaki futbolcunun yeni sezon için sözleşmesinin iyileştirilmesini istediği, kulübün de bunu değerlendirmeye aldığı öğrenildi.

Kehinde, Denizlispor’dan iyileştirme istiyor

Afyonkarahisar’da yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Yukatel Denizlispor’da yeni transferler Sapunaru, Mustafa Yumlu ve Rodallega’nın kampa dahil olmasının ardından hala Lanre Kehinde’nin kampa dahil olmaması dikkat çekiyor. Geçtiğimiz yıl devre arasında Ankaragücü’nden transfer edilen ve yarım sezonda gösterdiği performansla dikkat çeken 25 yaşındaki oyuncunun 1 Temmuz’da başlayan kampa hala katılmadı. 1 Temmuz’da Advila adında bir kız bebeği doğan Nijeryalı futbolcunun 5 Temmuz’da katılacağı öğrenilen kampa hala katılmamasında başka nedenlerin de etkili olduğu öğrenildi.

İYİLEŞTİRME TALEP EDİYOR

Nijeryalı golcünün 1 yıl yeni sözleşmesi bulunmasına rağmen, Süper Lig’deki yeni sezon için sözleşmesinde iyileştirme istediği yada alacaklarına karşılık sözleşmesini fesih etme talebinde bulunduğu da iddia edildi. Buna karşılık Denizlispor, oyuncuya geçen sezondan kalan 20 bin avroluk ücreti dün hesabına yatırdı.

KULÜP BEKLEMEDE

25 yaşındaki oyuncunun sözleşmede iyileştirme istemesi ve kampa katılmaması yeşil-siyahlıları düşündürüyor. Konu hakkında herhangi bir resmi açıklama yapılmazken, Profesyonel Futbol Şubeden Sorumlu Asbaşkan Ali Fırat, Kehinde’nin sözleşmede iyileştirme talebinin olduğunu doğruladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER