Koca Denizli Mekik'e sahip çıkamadı

Denizli'de Denizlispor'un ardından ikinci profesyonel futbol kulübü olan Kızılcabölükspor, şehrin sahip çıkmamasının ardından çıkışı İzmir'de buldu. Sarı kırmızılılar, 1. Ligi ekibi Altınordu'nun hazırlayıcı takımı oldu. Kulüpten yapılan açıklamada, Denizli'nin destek vermemesi üzerine bu kararın alındığıma dikkat çekildi.

Koca Denizli Mekik'e sahip çıkamadı

2013-2014 sezonundan bu yana TFF 3. Lig'de mücadele eden 3 kez de 2. Lig’in kapısından dönen Kızılcabölükspor, Denizli'den destek göremeyince çıkışı İzmir'de buldu. Sarı kırmızılılar, daha önce prensip anlaşmasının imzalandığı Altınordu ile hazırlayıcı kulüp konusunda resmi imzaları attı.

MAÇLAR KIZILCABÖLÜK'TE

İkinci yarı için çalışmalarına başlayan Mekik, yılbaşından sonra İzmir’de Altınordu tesislerine çalışmalarına devam edecek. Çalışmalarını bundan sonra burada devam edecek olan sarı kırmızılılar, maçlarını ise yine Kızılcabölük'te oynamaya devam edecek.

 KULÜPTEN DESTEK GÖREMİYORUZ AÇIKLAMASI

Yapılan anlaşmanın ardından Kızılcabölükspor yönetimi kulübün resmi İnternet sitesinden açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, "Gerek şehrimizin mülki amirlerinin, gerekse iş adamlarımızın Kızılcabölükspor’u yalnız başına bırakmaları kulübümüzü bu kararı almaya yöneltmiştir. 12 oyuncumuzun Covid-19 testlerinin pozitif çıkması ve takım otobüsümüzün İstanbul’da geçirdiği trafik kazası sonrasında şehrimizdeki mülki amirlerimizden bir geçmiş olsun telefonu bile alamamak bizleri son derece üzmüştür. Kızılcabölükspor’un şimdiki maddi koşullarla profesyonel ligde devam etmesi mümkün değildir. Takımımız Altınordu bünyesine katılarak konaklama, antrenman planlaması ve beslenme düzeni ile daha sağlıklı bir ortamda çalışmalarını sürdürecektir. Kulübümüzün isminin yaşaması için elini taşın altına koyan ve tüm imkanlarını seferber eden Altınordu Başkanı Sayın Seyit Mehmet Özkan’a çok teşekkür ediyoruz. Bugüne kadar Kızılcabölükspor markasının var olması için gerek maddi, gerekse manevi olarak her zaman yanımızda olan tüm gönül dostlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Alınan bu kararın camiamız için hayırlı olmasını diliyor, hep birlikte yeni başarılara ulaşacağımıza inanıyoruz" sözlerine yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER