KOLEJ UZUN VAADELİ PLANLAR YAPIYOR

KOLEJ UZUN VAADELİ PLANLAR YAPIYOR

Bu sezon ilk kez profesyonel ligde mücadele eden Merkezefendi Belediyesi Yüksekçıta Koleji normal sezonda ligi yedinci bitirerek play-off'a kalırken Kulüp Başkanı Koçak ve Yüksekçıta Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Emek, sportif başarıdan önce sürekliliği hedeflediklerini açıkladı. 

Sezon başında Türkiye Basketbol Federasyonu'nun Basketbol 2. Ligi'ne davet ettiği takımlar arasında kriterleri karşılayan ekiplerden biri olan Merkezefendi Belediyesi Yüksekçıta Koleji bu yıl ilk kez profesyonel ligde mücadele etti. 
Bu kulvarda yeni olmasına rağmen normal sezonda küçümsenmeyen performans sergileyen lacivert beyazlı takım Coach Abbas Bakırcı önderliğinde yüksek bütçeli rakipleri devirerek ligi play-off hattında bitirdi. 
Play-off eleme turunda Fethiye Belediye ile eşleşen ve ilk maçı deplasmanda kaybeden lacivert beyazlılar yarın Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu'nda serinin ikinci maçına çıkacak. Lacivert beyazlılar kazanmaları durumunda turu üçüncü maça taşımış olacak. 
Takımda zorlu maçın hazırlıkları sürerken Merkezefendi Belediyesi Yüksekçıta Okulları Spor Kulübü Başkanı Arda Onur Koçak ile Yüksekçıta Okulları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Emek spor medyasının temsilcileri ile bir araya geldi. 
İlk kez profesyonel ligde mücadele eden takımın genel performansının yanı sıra hedefleri hakkında da açıklamada bulunan patronlar, Denizli'nin basketbola olan ilgisinden memnun olsa da takıma olan desteğin önemine dikkat çekti.  

KOÇAK : HEDEFİ BÜYÜK TUTMADIK
Yüksekçıta Okulları Spor Kulübü Başkanı Arda Onur Koçak davetle katıldıkları ligde normal sezon boyunca iyi işler yaptıklarını belirterek, "İlk kez mücadele ettiğimiz ligde iyi işler yaptık. Camia olarak deneyim kazandık. Hedefi birden büyük tutmak istemedik. Önce ligde kalıcı olmayı düşündük. Zaman içinde hedeflerimizi büyütebiliriz. Bunun için gerekli koşulların oluşması lazım. Altyapımız ve tesisleşmemiz konusunda ciddi ilerleme kaydettik. Denizli'de basketbolun lokomotif kulübü olduk. Diğer basketbol takımlarına da yaklaşımımız pozitif yönde. Denizli'de iyi bir basketbol izleyicisi potansiyeli olduğunu biliyoruz. Sporla ve özellikle basketbolla anılmak istiyoruz. Bunu bir ölçüde başardık. Yarın çok önemli bir maça çıkacağız. Tüm Denizli halkını takıma destek olmaya, sahip çıkmaya davet ediyorum" dedi. 

EMEK: EL BİRLİĞİ İLE YAPMALIYIZ
Yüksekçıta Okulları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Emek ise sürdürülebilir kulüpçülüğün önemine dikkat çekti. Büyük bütçelerle girip bir kaç sezon içinde yok olmak istemediklerini anlatarak süreklilik düşüncesinde olduklarını kaydeden Emek, "Sinpaş Denizli Basket, Denizli'de çok büyük işler yaptı. Bunu el birliği ile yapmak çok önemli. Bu yük sadece belli insanların üzerine bırakılamaz. Yukarı tırmandıkça sürdürülebilirlik zorlaşıyor. Özellikle gelirlerin sınırlı olması çok ciddi bir sorun. Yüksekçıta Okulları olarak bizim için basketbolla anılmak çok önemli. Okulumuzda 250 lisanslı sporcumuz var. Haftanın üç günü spor okullarında ders alıyorlar. Sporla ilgili bir amaç ediniyorlar, takım çalışmasını öğreniyorlar. 
Artık günümüz koşullarında çocuklarımız apartmanlara hapsoluyor. Eski dönemlerdeki gibi arkadaşları ile sokakta buluşabilecekleri ortamlar yok. Bu bakımdan bir takımın parçası olmaları çok çok önemli. Sporun öğrencilerimize getirisi üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Adeta basketbolla yatıp kalkan bir okuluz.  Bizim gibi altyapısın oluşturmuş, tesisleşmesini tamamlamış okulların rol model olabilmeleri için Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından desteklenmeleri gerekiyor" dedi.   

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER